Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

«Близнюк-Південь» розкрив походження несподіваних відмінностей в гігантських подвійних зорях

30 квітня 2024

Астрономи підтверджують, що відмінності в хімічному складі подвійних зір можна простежити до ранніх стадій їх формування.

 

 

За допомогою телескопа Gemini South («Близнюк-Південь») група астрономів вперше підтвердила, що відмінності в складі подвійних зір можуть виникати через хімічні зміни в хмарі речовини, з якої вони утворилися. Результати допомагають пояснити, чому зорі, сформовані з однієї молекулярної хмари, можуть мати різний хімічний склад і містити різні планетні системи, що є проблемою для сучасних моделей формування зір і планет.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Річі Вілліс Джордж (31.XII.1864 — 4.XI.1945)

 

Richi 

Американський астроном і конструктор телескопів Джордж Вілліс Річі народився 31 грудня 1864 р. у м. Тапперз-Плейнз (шт. Огайо). Здобув (1887) вищу освіту в університеті м. Цинциннаті. Протягом 1896—1904 рр. працював у Єркській обсерваторії, де керував роботами з конструювання астрономічних інструментів (у 1901—1905 роках також викладав астрономію в Чиказькому університеті). У 1905—1924 рр. очолював оптичну й механічну майстерні обсерваторії Маунт-Вільсон. З 1924 р. до 1930 р. був завідувачем лабораторії астрофотографії Паризької обсерваторії. Протягом 1930—1936 рр. — співробітник Морської обсерваторії у Вашингтоні.

 

Джордж Річі — фахівець у галузі телескопобудування і астрофотографії. Розробив технологію шліфування, полірування і випробування великих параболічних дзеркал. Винайшов нову, «плаваючу» систему розвантаження дзеркал в телескопах. Удосконалив монтування і часове ведення телескопів. Розробив конструкцію і виготовив (1901—1918) оптику багатьох великих телескопів, зокрема 1,5-метрового і 2,5-метрового рефлекторів обсерваторії Маунт-Вільсон.

 

Удосконалив методи астрофотографії (поліпшив якість емульсій і техніку проявлення негативів, ввів рухливу платформу для фотокасети). Відкрив (1917) нові зорі в галактиках (M31, NGC 6946) і виміряв до них відстань. Разом з французьким оптиком Анрі Кретьєном винайшов (1928) нову систему телескопа-рефлектора (система Річчі—Кретьєна), яку нині широко використовують для створення великих телескопів. Запропонував схему пористого дзеркала, що дозволяє створювати дзеркальні об’єктиви великих розмірів.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі.

 

Джордж Вілліс Річі помер 4 листопада 1945 р. у м. Азуса (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1