Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп Джеймс Вебб відстежив поширення вуглецю у Всесвіті

14 січня 2025

Астрономи вже давно намагаються відстежити, як такі елементи, як вуглець, необхідний для життя, стають широко поширеними у Всесвіті. Тепер космічний телескоп імені Джеймса Вебба NASA детальніше дослідив одне з джерел багатого на вуглець пилу в нашій власній галактиці Чумацький Шлях: систему двох масивних зірок Вольфа-Райє 140, які рухаються по вузькій витягнутій орбіті.                           

Коли вони пролітають одна повз одну (у центральній білій точці на зображеннях Вебба), зоряні вітри від кожної зірки збиваються разом, матеріал стискається й утворюється насичений вуглецем пил. Останні спостереження Вебба показують 17 пилових оболонок, що сяють у середньому інфрачервоному світлі та розширюються через рівні проміжки в навколишній простір.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Автори та розробники Українського астрономічного порталу

 

Матеріали, вміщені на сторінках Українського астрономічного порталу, підготовлені співробітниками лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення астрономічної освіти і науки (МІЗОН-А) Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

 

Ці матеріали (головно тексти, а також світлини) були дібрані упродовж 20132015 років під час виконання лабораторією пошукової теми «Методологія та засоби формування науково-освітнього інформаційного ресурсу “Український астрономічний портал”».

 

  • Український астрономічний портал призначений для комунікації між астрономічним середовищем і широким загалом користувачів, а тому його можна використовувати в науковій, освітній та просвітницькій сферах. Для наукової сфери він корисний тим, що дає можливість дослідникам із суміжних наук дізнаватися про нові астрономічні результати з «перших рук». Для освіти (вищої і середньої) він відкриває доступ до різноманітної астрономічної інформації, яку можна використати з освітньою метою чи прямо в процесі навчання. Портал важливий з огляду просвітницької діяльності, бо подає інформацію від наукової спільноти без посередників. У цьому сенсі він є надійним джерелом достовірних науково-популярних матеріалів.

Склад авторського колективу:

  • Іван Крячко
  • Георгій Ковальчук, к. ф.-м. н.
  • Алла Корсунь, к. ф.-м. н.
  • Галина Лазоренко
  • Лідія Свачій, к. ф.-м. н.
  • Катерина Ненахова

 

Автори вдячні колегам з Головної астрономічної обсерваторії НАН України, які сприяли роботі зі створення цього порталу. Окрема подяка Людмилі Пакуляк, яка допомогла створити сайт.

 

Будемо вдячні за конструктивну критику, вказівки на зауважені помилки, а також думки щодо подальшого розвитку Українського астрономічного порталу.

 

Адреса для листування: кір@mao.kiev.ua (Іван Крячко).

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1