Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Близька взаємодія понад 10 000 років тому закрутила спіралі в диску поблизу центра Галактики

23 червня 2022

Група дослідників з Китаю, США та Німеччини, серед яких Цичжоу Чжан (Qizhou Zhang) з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (Center for Astrophysics | Harvard & Smithsonian), за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) виявила акреційний диск з двома спіральними рукавами навколо молодої зорі поблизу центра галактики Молочний Шлях.

 

 

Диск, можливо, зазнав деформації внаслідок близького зіткнення з об’єктом, що пролетів повз зорю. Це і спричинило утворення спіральних рукавів. Статтю науковців оприлюднив інтернет-журнал Nature Astronomy.

Докладніше:

Астрономи склали мапу ділянки зореутворення в туманності за межами нашої галактики

15 червня 2022

Астрономи оприлюднили складні подробиці ділянки з активним утворенням зір під назвою 30 Золотої Риби, також відомої як туманність Тарантул.

 

 

Для цього науковці виконали нові спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA). На зображенні з високою роздільною здатністю, оприлюдненому Європейською південною обсерваторією (European Southern Observatory, ESO), і для створення якого використовували дані ALMA, ми бачимо туманність у новому світлі. Зокрема тонкі газові хмари, що дають уявлення про те, як масивні зорі «перелаштовують» цей регіон.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Астрономічні конференції та інші заходи

 

На цій сторінці наведено коротку інформацію про окремі наукові конференції та інші заходи (семінари, зустрічі, наради тощо) з різних астрономічних питань, що відбудуться в Україні та інших країнах світу. Також подано посилання на веб-ресурси, що докладніше інформують про суть події.

 

Червень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на червень 2022 року, відбудуться у звичному режимі. Передбачена також участь в режимі онлайн (дистанційно)

 

27 червня — 1 липня — черговий зїзд Європейського астрономічного товариства (European Astronomical Society (EAS) Annual Meeting) відбудеться у Валенсії (Іспанія).

 

27 — 30 червня — 1-й симпозіум штату Пенсильванія з питань SETI (1st Penn State SETI Symposium) відбудеться в м. Стейт Коледж (США).

 

22 — 24 червня — 4-а конференція з питань інформації у Всесвіті (4th Information Universe Conference) відбудеться в Ґронінґені (Нідерланди).

 

21 — 23 червня — конференція з питань інформатики та аналізу даних у планетології (Planetary Science Informatics and Data Analytics, PSIDA) відбудеться в Мадриді (Іспанія).

 

20 — 24 червня — конференція «Від зір до галактик II» (Conference: From Stars to Galaxies II) відбудеться в Гетеборзі (Швеція).

 

20 — 22 червня — конференція «Десять років високоенергетичного Всесвіту в фокусі — NuSTAR 2022» (Conference: Ten Years of High-Energy Universe in Focus — NuSTAR 2022) відбудеться в м. Кальярі (Італія).

 

13 — 17 червня — конференція «Метеороїди 2022» (Meteoroids 2022 Conference) відбудеться у м. Гантсвілл (США).

 

12 — 17 червня — конференція «Астрофізика з радіоактивними ізотопами (Conference: Astrophysics with Radioactive Isotopes, AwRI)» відбудеться в Будапешті (Угорщина).

 

08 — 10 червня — конференція «Від Землі до космосу» (From Earth to Space Conference) відбудеться в Едмонтоні (Канада).

 

07 — 10 червня — конференція «Меркурій 2022: Поточна та майбутня наука внутрішньої планети» (Mercury 2022 Conference: Current and Future Science of the Innermost Planet) відбудеться в м. Орлеан (Франція).

 

06 — 11 червня — конференція з квантової інформації та квантової гравітації (Quantum Information and Quantum Gravity Conference) відбудеться у м. Лондон (Канада).

 

06 — 10 червня — 15-та Міжнародна конференція з питань взаємозв’язків між фізикою елементарних частинок і космологією (15th International Conference on Interconnections between Particle Physics and Cosmology, PPC2022) відбудеться у м. Сент-Луїс (США).

 

Травень 2022 року

Хоча світ потроху оговтується від епідемії коронавіруса, окремі наукові конференції та інші публічні заходи, заплановані на травень 2022 року, відбудуться в режимі онлайн (дистанційно)

 

30 травня — 05 червня — 14-та конференція з питань поєднання фізики частинок і ядерної фізики (14th Conference on the Intersections of Particle and Nuclear Physics, CIPANP 2022) відбудеться в місті Лейк-Буена-Віста (США).

 

30 травня — 04 червня — 30-та міжнародна конференція з фізики та астрофізики нейтрино (International Conference on Neutrino Physics and Astrophysics, Neutrino 2022) відбудеться в Сеулі (Корея).

 

30 травня — 01 червня — міжнародна конференція з машинного навчання для астрофізики (International Conference on Machine Learning for Astrophysics, ML4Astro) відбудеться в місті Кантанія (Італія).

 

16 — 21 травня — 7-й симпозіум з нейтрино і темної матерії в ядерній фізиці (7th Symposium on Neutrinos and Dark Matter in Nuclear Physics, NDM22) відбудеться в Ешвіллі (США).

 

16 — 20 травня — симпозіум «Сонце і клімат 2022 року» (2022 Sun-Climate Symposium) відбудеться в Медісоні (США).

 

15 — 20 травня — конференція з питань астробіології AbSciCon 2022 («Походження та дослідження: від зір до клітин») відбудеться в режимі онлайн.

 

13 травня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 13 травня — симпозіум МАС 361 «Масивні зорі поблизу і далеко» (IAU Symposium 361: Massive Stars Near & Far) відбудеться в селищі Балліконеллі (Ірландія).

 

04 — 06 травня — 16-й Іспано-португальський космологічний з’їзд (16th Iberian Cosmology Meeting) відбудеться в Барселоні (Іспанія).

 

02 — 06 травня — конференція «Внутрішній зв’язок — балджі на високих червоних зміщеннях і до Молочного Шляху» (Inward Bound — Bulges from High Redshifts to the Milky Way) відбудеться в режимі онлайн.

 

01 — 06 травня — конференція «Екзопланети IV» (Exoplanets IV) відбудеться у Лас-Вегасі (США).

 

Квітень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на квітень 2022 року, відбудуться в традиційному режимі, але науковці можуть брати в них участь і дистанційно (онлайн). Це повязано з тим, що в світі досі діють застереження через епідемію коронавіруса

 

25 — 29 квітня — конференція «Євроструни» (Eurostrings 2022) [квантова теорія поля, теорія струн, квантова гравітація та суміжні теми — Ред.] відбудеться в Ліоні (Франція).

 

25 — 29 квітня — симпозіум «Скупчення галактик 2022 — виклик нашим космологічним перспективам» (Galaxy Clusters 2022 — Challenging Our Cosmological Perspectives) відбудеться в режимі онлайн.

 

25 — 29 квітня — конференція «Науковий форум обсерваторій Кавлі, розміщених в Чилі» (Joint Observatories Kavli Science Forum in Chile) відбудеться в м Вітакура (Чилі).

 

25 — 29 квітня — конференція «Найгостріший погляд на небо» (The Sharpest Eyes on the Sky) відбудеться в змішаному режимі (особиста участь та віддалений доступ) в м. Ексетер (Великобританія).

 

25 — 29 квітня — Симпозіум 376 МАС «На перехресті астрофізики та космології: зв’язок між періодом і світністю у 2020-х роках» (IAU Symposium 376: At the Cross-Roads of Astrophysics and Cosmology: Period–Luminosity Relations in the 2020s) відбудеться в Будапешті (Угорщина).

 

22 квітня — засідання на тему «Майбутні сонячні та геліосферні ресурси для прогнозування космічної погоди – інструменти, моделювання та машинне навчання» (Future Solar and Heliospheric Assets for Space Weather Prediction - Instruments, Modelling and Machine-Learning) відбудеться в режимі онлайн.

 

19 — 22 квітня — конференція «Штурм кордону гравітаційних хвиль» (Storming the Gravitational Wave Frontier) відбудеться в Санта-Барбара (Каліфорнія, США).

 

10 — 15 квітня — конференція «Зростання чорних дір — нарощування та злиття» (Growing Black Holes — Accretion and Mergers) відбудеться в Катманду (Непал).

 

08 квітня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 06 квітня — конференція «Діагностика міжзоряного середовища в галактиках у багатьох лініях» (Multi-line Diagnostics of the Interstellar Medium in Galaxies) відбудеться у м. Ніцца (Франція).

 

 

Березень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на березень 2022 року, відбудуться в традиційному режимі, але науковці можуть брати в них участь і дистанційно (онлайн). Це повязано з тим, що в світі досі діють застереження через епідемію коронавіруса

 

27 березня — 01 квітня — 12-е загальне засідання Міжнародної служби VLBI (IVS) для геодезії та астрометрії (12th General Meeting of the International VLBI Service for Geodesy and Astrometry (IVS)) відбудеться в Гельсінкі (Фінляндія).

 

21 — 27 березня — конференція «Протозорі та планети VII» (Conference: Protostars and Planets VII) відбудеться в Кіото (Японія).

 

21 — 25 березня — конференція «Машинне навчання в геліофізиці» (Machine Learning in Heliophysics) відбудеться в Боулдері (Колорадо, США).

 

14 — 17 березня — конференція «Наведення мостів — на шляху до єдиної картини акреції та еволюції в подвійних зорях та чорних дірах» (Building Bridges — Towards a Unified Picture of Stellar and Black Hole Binary Accretion and Evolution) відбудеться в Санта-Барбара (Каліфорнія, США).

 

13 — 18 березня — зимова аспенівська конференція «З’ясування формування галактики за допомогою стародавніх кулястих зоряних скупчень та їхніх попередників» (Aspen Winter Conference: Illuminating Galaxy Formation with Ancient Globular Star Clusters and Their Progenitors) відбудеться в м. Аспен (Колорадо, США).

 

11 березня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society, RAS) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 11 березня — 53-я конференція з питань вивчення Місяця та планет (Lunar and Planetary Science Conference, LPSC 2022) відбудеться у м. Вудлендс (Техас, США).

 

 

Лютий 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на лютий 2022 року, відбудуться дистанційно (онлайн). Це повязано з тим, що в світі досі тривають карантинні обмеження через епідемію коронавірусу

 

28 лютого — 04 березня — конференція «Наша галактична екосистема: можливості та діагностика в інфрачервоному діапазоні та за його межами» (Our Galactic Ecosystem: Opportunities and Diagnostics in the Infrared and Beyond) відбудеться в Лейк-Ерроугед (Каліфорнія, США).

 

21 — 25 лютого — 15-й щочотирирічний симпозіум з сонячно-земної фізики (15th Quadrennial Solar-Terrestrial Physics Symposium, STP-15) відбудеться в м. Алібаґ (Індія).

 

21 — 23 лютого — 25-та конференція з мікролінзування «Початок астрометричного мікролінзування, від холодних екзопланет до чорних дір» (25th Microlensing Conference: The Dawn of Astrometric Microlensing, From Cold Exoplanets to Black-Holes) відбудеться в Парижі (Франція).

 

14 — 18 лютого — симпозіум «VLBI в епоху SKA» (VLBI in the SKA Era) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 18 лютого — конференція «Сьогодення і майбутнє астрономії» (The Present and Future of Astronomy) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 17 лютого — конференція «Світле інфрачервоне майбутнє для наземних ІЧ-обсерваторій в епоху JWST (An Infrared Bright Future for Ground-based IR Observatories in the Era of JWST, IR2022) відбудеться в режимі онлайн.

 

11 лютого — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 10 лютого — конференція «Дослідження швидко змінного Всесвіту за допомогою космічного телескопа Ненсі Грейс Роман» (Exploring the Transient Universe with the Nancy Grace Roman Space Telescope) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 18 лютого — 59-та сесія Науково-технічного підкомітету Управління ООН у справах космічного простору (59th session of the Scientific and Technical Subcommittee of the United Nations Office for Outer Space Affairs) відбудеться у Відні (Австрія).

 

02 — 02 лютого — 11-а Австралоазійська конференція із загальної теорії відносності та гравітації (11th Australasian Conference on General Relativity and Gravitation) відбудеться в м. Гобарт (Тасманія, Австралія).

 

Січень 2022 року

У світі тривають карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на січень 2022 року, відбудуться дистанційно (онлайн). Якісь з них перенесено на пізніший час.

 

24 — 27 січня — конференція «Квазари та галактики протягом космічного часу» (Quasars and Galaxies through Cosmic Time) відбудеться в режимі онлайн.

 

23 — 28 січня — дослідницька конференція Ґордона «Середовища для походження та існування життя» (Gordon Research Conference: Environments for the Origins of Life and Habitability) відбудеться в м. Ґалвестон (США).

 

14 січня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

10 — 14 січня — конференція «Нові можливості щодо спостережень у великому масштабі походження асиметрії матерія-антиматерія» (New Observational Windows on the High-scale Origin of Matter-Antimatter Asymmetry) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 07 січня — конференція «Динамічне формування джерел гравітаційних хвиль» (Dynamical Formation of Gravitational Wave Sources) відбудеться в м. Аспен (США).

 

 

Грудень 2021 року

У світі досі триває карантин, пов’язаний з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на грудень 2021 року, відбудуться дистанційно (онлайн)

 

16 — 19 грудня — конференція «Останні досягнення теоретичної космології та астрофізики» (Recent Advances in Theoretical Cosmology and Astrophysics) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 15 грудня — конференція «Теорія гравітації масивних гравітонів та фізика чорної діри» (Massive Gravity Theory and Physics of Black Hole) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 грудня — конференція «Супергравітація та голографія» (Supergravity and Holography, SUGRHOW-21) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 грудня — міжнародний форум 2021 р. «Легкий темний світ» (Light Dark World International Forum 2021) відбудеться в режимі онлайн. На форумі відбудеться обговорення питання вивчення нових легких частинок за межами Стандартної моделі.

 

10 — 12 грудня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 10 грудня — конференція «Темні сектори фізики астрочастинок — аксіони, нейтрино, чорні діри та гравітаційні хвилі (Dark Sectors of Astroparticle Physics — Axions, Neutrinos, Black Holes and Gravitational Waves, AstroDark-2021)» відбудеться в режимі онлайн. 

 

 

Листопад 2021 року

У багатьох країнах світу досі триває карантин, пов’язаний з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на листопад 2021 року, відбудуться дистанційно (онлайн)

 

29 листопада — 3 грудня — симпозіум 363 МАС «Астрофізика нейтронних зір на роздоріжжі — Магнетари і революція багатоканальної астрономії» (IAU Symposium 363: Neutron Star Astrophysics at the Crossroads — Magnetars and the Multimessenger Revolution) відбудеться в м. Л’Аквіла (Італія).

 

22 — 25 листопада — 4-а Міжнародна конференція ПУ з гравітації та космології (4th PU International Conference on Gravitation and Cosmology) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 20 листопада — 133-й щорічний з’їзд Тихоокеанського астрономічного товариства (133rd Annual Meeting of the Astronomical Society of the Pacific, ASP2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

17 листопада — Гавайський галактичний форум 2021 року (Galaxy Forum Hawaii 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

15 — 19 листопада — конференція «Астроінформатика 2021» (Conference: Astroinformatics 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 12 листопада — симпозіум 362 МАС «Передбачувана сила обчислювальної астрофізики як інструмент для відкриттів» (IAU Symposium 362 — The Predictive Power of Computational Astrophysics as a Discovery Tool) відбудеться в режимі онлайн.

 

05 — 07 листопада — 110-й щорічний з’їзд AAVSO (AAVSO 110th Anniversary Meeting) відбудеться в м. Сомервілль (ш. Массачусетс, США).

 

03 — 05 листопада — форум Брукхейвен 2021: «Відкриття нових вікон у Всесвіт» (Brookhaven Forum 2021 — Opening New Windows to the Universe, BF2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 04 листопада — конференція «Марс — нові геологічні рубежі» (Mars – A New Geological Frontier) відбудеться в режимі онлайн.

 

01 — 05 листопада — симпозіум 366 МАС «Походження витоків у зір у процесі еволюції» (IAU Symposium 366 — The Origin of Outflows in Evolved Stars) відбудеться в режимі онлайн.

 

 

Жовтень 2021 року

У світі досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в жовтні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

25 — 29 жовтня — 63-й щорічний з’їзд Аргентинської астрономічної асоціації (63rd Annual Meeting of the Argentine Astronomy Association) відбудеться в режимі онлайн.

 

25 — 29 жовтня — симпозіум спільноти NASA телескопа «Габбл» 2021 року (NASA Hubble Fellowship 2021 Symposium) відбудеться в режимі онлайн.

 

25— 28 жовтня — Дискусія про космологічний принцип (A Discussion on the Cosmological Principle) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 22 жовтня — міжнародна конференція про структуру баріонів — Баріони 2021 (International Conference on the Structure of Baryons (Baryons 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 22 жовтня — конференція «Дебати про потенціал машинного навчання в астрономічних дослідженнях» (Debating the Potential of Machine Learning in Astronomical Surveys) відбудеться в Парижі (Франція).

 

18 — 22 жовтня — 19-а міжнародна конференція з питань походження життя (19th International Conference on the Origin of Life) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 21 жовтня — конференція «Які спостереження для PCMI?» (Which Observatories for PCMI?) [Physics and Chemistry of the Interstellar Medium — Фізика та хімія міжзоряного середовища] відбудеться в Парижі (Франція).

 

18 — 21 жовтня — конференція «Формування зір — від хмар до дисків» (Star Formation — From Clouds to Discs) відбудеться в селищі Малагайд (Ірландія).

 

11 — 16 жовтня — конференція INTEGRAL «До третього десятиліття спостережень рентгенівських та гамма-променів» (INTEGRAL Conference: Towards the Third Decade of X and Gamma Ray Observations) відбудеться в м. Кальярі (Італія).

 

11 — 15 жовтня — об’єднаний науковий форум Обсерваторій Кавлі в Чилі «Зустріч під приголомшливим небом Чилі» (Joint Observatories Kavli Science Forum in Chile: A Gathering Under Chile's Outstanding Skies) відбудеться в м. Вітакура (Чилі).

 

11 — 15 жовтня — конференція «Струни, поля та голограми» (Strings, Fields and Holograms) відбудеться в м. Аскона (Швейцарія).

 

11 — 15 жовтня — конференція місії PLATO (PLAnetary Transits and Oscillations of stars) 2021 відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 10 жовтня — Всесвітній тиждень космосу (World Space Week).

 

04 — 08 жовтня — конференція «Асиметричні туманності після основної послідовності 8 (AТП8) — Формування навколозоряної матерії» (Asymmetrical Post-Main-Sequence Nebulae 8 (APN8) — The Shaping of the Circumstellar Matter) відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 05 жовтня — онлайн-конференція «Сучасні тенденції у вивченні фізики та динаміки тіл Сонячної системи» (Modern Trends in Studies of Physics and Dynamics of the Solar System Bodies).

 

03 — 07 жовтня — конференція «Темне і тихе небо для науки та суспільства II» (Dark and Quiet Skies for Science and Society II) відбудеться в режимі онлайн.

 

 

Вересень 2021 року

У світі досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи у вересні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

28 — 29 вересня — Засідання Консультативного комітету з астрономії та астрофізики (Meeting of the Astronomy and Astrophysics Advisory Committee) відбудеться в режимі онлайн.

 

27 вересня — 01 жовтня — 5-й з’їзд Міжнародного альянсу геліофізичних даних (5th International Heliophysics Data Environment Alliance, IHDEA) відбудеться в режимі онлайн.

 

27 вересня — 01 жовтня — Конференція «Чорні діри всередині й зовні» відбудеться в режимі онлайн.

 

26 вересня — 01 жовтня — Європейська конференція з лабораторної астрофізики ECLA 2020 «Зв’язування пилу, льоду та газу в космосі» (European Conference on Laboratory Astrophysics ECLA 2020: Linking Dust, Ice and Gas in Space) відбудеться в Анакапрі, острів Капрі, Італія/

 

22 — 24 вересня — Всесвітній саміт з питань космічного та підводного туризму (Space and Underwater Tourism Universal Summit, SUTUS 2020) відбудеться в місті Марбелья (Іспанія).

 

20 — 24 вересня — Конференція «Астрономія на перетині міждисциплінарних та міждисциплінарних наук» (Astronomy in the Crossroads of Interdisciplinary and Multidisciplinary Sciences) відбудеться в режимі онлайн.

 

17 — 19 вересня — Астрономічний симпозіум з питань спектроскопії VdS (Astronomical Symposium of the VdS Spectroscopy, ASpekt 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 24 вересня — Науковий конгрес Товариства «Європланети» (Europlanet Science Congress, EPSC) 2021 року відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 17 вересня — Щорічний з’їзд Німецького астрономічного товариства (Annual Meeting of the German Astronomical Society) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 вересня — Осінній щорічний з’їзд Астрономічного товариства Японії 2021 року (2021 Autumn Annual Meeting of the Astronomical Society of Japan) відбудеться в режимі онлайн.

 

06 — 10 вересняКонференція «Альтернативна гравітація та фундаментальна космологія» (Alternative Gravities and Fundamental Cosmology) відбудеться в режимі онлайн.

 

06 — 10 вересня —16-й Європейський з’їзд з фізики Сонця (16th European Solar Physics Meeting, ESPM-16) відбудеться в режимі онлайн.

 

06 — 09 вересня — Засідання на тему «Вигляд скупчень галактик в різних діапазонах електромагнітного спектру в епоху ширококутних оглядів, як похідна від маси» (A Multi-Wavelength View of Galaxy Clusters — Deriving Masses in the Era of Wide-Field Surveys) відбудеться в режимі онлайн.

 

05 — 11 вересня — Міжнародний семінар з астрономії та релятивістської астрофізики (International Workshop on Astronomy and Relativistic Astrophysics, IWARA 2021) відбудеться в Мехіко (Мексика).

 

 

Серпень 2021 року

У світі досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в серпні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

23 — 26 серпня — Наукове зібрання обсерваторії Близнюків 2021 року (Gemini Observatory 2021 Virtual Science Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

22 — 26 серпня — Симпозіум «Еволюція високомолекулярного вуглецю у просторі та часі» (The Evolution of Macromolecular Carbon through Space and Time) відбудеться в режимі онлайн.

 

15 — 21 серпня — 84-й щорічний з’їзд Метеоритного товариства (84th Annual Meeting of the Meteoritical Society) відбудеться в Чикаго (США).

 

13 — 16 серпня — астрономічний та музичний фестиваль Solarsphere 2021 (Solarsphere 2021 Astronomical & Music Festiva) відбудеться в режимі онлайн.

 

11 — 13 серпня — 12-те засідання Консорціуму з планетних кратерів (12th Planetary Crater Consortium, PCC) відбудеться в режимі онлайн.

 

09 — 12 серпня — Міжнародна конференція з гравітації — теорія та експерименти 2021 року (International Conference on Gravitation — Theory and Experiment, Gravitex 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 07 серпня — Минуле, сьогодення та майбутнє дуже великого масиву (The Past, Present, and Future of the Very Large Array, VLA) — святкування 40 років робот в режимі онлайн.

 

03 — 05 серпня — 10-та щорічна Міжнародна конференція з досліджень та розвитку космічних станцій (10th Annual International Space Station Research and Development Conference, ISSRDC) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 06 серпня —24-а Міжнародна конференція з фізики частинок та космології (24th International Conference on Particle Physics and Cosmology, COSMO’21) відбудеться в режимі онлайн.

 

 

Липень 2021 року

У різних країнах світу досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в липні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

20 — 23 липня — форум NASA 2021 року з наукових досліджень та Європейський місячний симпозіум (2021 NASA Exploration Science Forum & European Lunar Symposium) відбудуться в режимі онлайн.

 

18 — 23 липня — Національний з’їзд астрономів Великобританії 2021 року (United Kingdom National Astronomy Meeting 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

12 — 23 липня — 37-а міжнародна конференція з космічних променів (International Cosmic Ray Conference, ICRC 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

12 — 16 липня — віртуальна конференція «Феноменологія струн 2021» (String Phenomenology 2021).

 

12 — 14 липня — 15-й симпозіум Європейської мережі VLBI (EVN) та зустріч користувачів (15th European VLBI Network (EVN) Symposium and Users Meeting) відбудеться в м. Корк (Ірландія).

 

05 — 16 липня — Інтернет-конференція «Космологія з дому 2021» (Cosmology from Home 2021, CfH2021).

 

05 — 10 липня — конференція «Космологія 2021 в Дуіно» (Cosmology 2021 in Duino) відбудеться в Трієсті (Італія).

 

05 — 09 липня — Інтернет-конференція «Рубежі астрохімії» (Astrochemicals Frontiers).

 

05 — 08 липня — 15-а грецька астрономічна конференція (15th Hellenic Astronomical Conference) відбудеться в режимі онлайн.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1