Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Габбл» знайшов чорну діру, що спричинила утворення зір в карликовій галактиці

22 січня 2022

Чорні діри часто описують як монстрів Всесвіту. Вони розривають зорі, поглинають все, що підходить до них занадто близько, і тримають у полоні світло.

 

Однак докладні спостереження, виконані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, показують чорну діру в новому світлі: вона сприяє, а не придушує, зореутворення. Зображення від «Габбла» та дані спектроскопії карликової галактики зі спалахом зореутворення Henize 2-10 чітко показують відтік газу, що тягнеться від чорної діри до яскравої ділянки де народжуються зорі. Ця структура, як пуповина, що спонукає і без того щільну хмару до формування скупчень зір.

Докладніше:

Пузир поперечником 1000 світлових років — першопричина появи всіх найближчих молодих зір

14 січня 2022

Наднові, які видули Місцевий пузир (Local Bubble), порожнину навколо Сонця, також спричинили утворення зір на краях пузиря. Ось так смерть одних породжує життя інших у міжзоряному просторі.

 

 

Починаючи приблизно 14 мільйонів років тому, понад десяток зір поблизу Сонця закінчили своє життя як разючі наднові. Ці тривалі вибухи спричинили ударну хвилю. Вона «підняла», тобто скупчила пил і газ, що уможливило появу ділянок зореутворення на краях оболонки шириною 1000 світлових років, яка постійно розширюється. Сонце, яке перебувало на відстані приблизно 1000 світлових років від наднових, коли все це почалося, увійшло в оболонку 5 мільйонів років тому і зараз міститься поблизу її центра.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Астрономічні конференції та інші заходи

 

На цій сторінці наведено коротку інформацію про окремі наукові конференції та інші заходи (семінари, зустрічі, наради тощо) з різних астрономічних питань, що відбудуться в Україні та інших країнах світу. Також подано посилання на веб-ресурси, що докладніше інформують про суть події.

 

Лютий 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на лютий 2022 року, відбудуться дистанційно (онлайн). Це повязано з тим, що в світі досі тривають карантинні обмеження через з епідемію коронавірусу

 

28 лютого — 04 березня — конференція «Наша галактична екосистема: можливості та діагностика в інфрачервоному діапазоні та за його межами» (Our Galactic Ecosystem: Opportunities and Diagnostics in the Infrared and Beyond) відбудеться в Лейк-Ерроугед (Каліфорнія, США).

 

21 — 25 лютого — 15-й щочотирирічний симпозіум з сонячно-земної фізики (15th Quadrennial Solar-Terrestrial Physics Symposium, STP-15) відбудеться в м. Алібаґ (Індія).

 

21 — 23 лютого — 25-та конференція з мікролінзування «Початок астрометричного мікролінзування, від холодних екзопланет до чорних дір» (25th Microlensing Conference: The Dawn of Astrometric Microlensing, From Cold Exoplanets to Black-Holes) відбудеться в Парижі (Франція).

 

14 — 18 лютого — симпозіум «VLBI в епоху SKA» (VLBI in the SKA Era) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 18 лютого — конференція «Сьогодення і майбутнє астрономії» (The Present and Future of Astronomy) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 17 лютого — конференція «Світле інфрачервоне майбутнє для наземних ІЧ-обсерваторій в епоху JWST (An Infrared Bright Future for Ground-based IR Observatories in the Era of JWST, IR2022) відбудеться в режимі онлайн.

 

11 лютого — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 10 лютого — конференція «Дослідження швидко змінного Всесвіту за допомогою космічного телескопа Ненсі Грейс Роман» (Exploring the Transient Universe with the Nancy Grace Roman Space Telescope) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 18 лютого — 59-та сесія Науково-технічного підкомітету Управління ООН у справах космічного простору (59th session of the Scientific and Technical Subcommittee of the United Nations Office for Outer Space Affairs) відбудеться у Відні (Австрія).

 

02 — 02 лютого — 11-а Австралоазійська конференція із загальної теорії відносності та гравітації (11th Australasian Conference on General Relativity and Gravitation) відбудеться в м. Гобарт (Тасманія, Австралія).

 

Січень 2022 року

У світі тривають карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на січень 2022 року, відбудуться дистанційно (онлайн). Якісь з них перенесено на пізніший час.

 

24 — 27 січня — конференція «Квазари та галактики протягом космічного часу» (Quasars and Galaxies through Cosmic Time) відбудеться в режимі онлайн.

 

23 — 28 січня — дослідницька конференція Ґордона «Середовища для походження та існування життя» (Gordon Research Conference: Environments for the Origins of Life and Habitability) відбудеться в м. Ґалвестон (США).

 

14 січня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

10 — 14 січня — конференція «Нові можливості щодо спостережень у великому масштабі походження асиметрії матерія-антиматерія» (New Observational Windows on the High-scale Origin of Matter-Antimatter Asymmetry) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 07 січня — конференція «Динамічне формування джерел гравітаційних хвиль» (Dynamical Formation of Gravitational Wave Sources) відбудеться в м. Аспен (США).

 

 

Грудень 2021 року

У світі досі триває карантин, пов’язаний з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на грудень 2021 року, відбудуться дистанційно (онлайн)

 

16 — 19 грудня — конференція «Останні досягнення теоретичної космології та астрофізики» (Recent Advances in Theoretical Cosmology and Astrophysics) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 15 грудня — конференція «Теорія гравітації масивних гравітонів та фізика чорної діри» (Massive Gravity Theory and Physics of Black Hole) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 грудня — конференція «Супергравітація та голографія» (Supergravity and Holography, SUGRHOW-21) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 грудня — міжнародний форум 2021 р. «Легкий темний світ» (Light Dark World International Forum 2021) відбудеться в режимі онлайн. На форумі відбудеться обговорення питання вивчення нових легких частинок за межами Стандартної моделі.

 

10 — 12 грудня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 10 грудня — конференція «Темні сектори фізики астрочастинок — аксіони, нейтрино, чорні діри та гравітаційні хвилі (Dark Sectors of Astroparticle Physics — Axions, Neutrinos, Black Holes and Gravitational Waves, AstroDark-2021)» відбудеться в режимі онлайн. 

 

 

Листопад 2021 року

У багатьох країнах світу досі триває карантин, пов’язаний з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на листопад 2021 року, відбудуться дистанційно (онлайн)

 

29 листопада — 3 грудня — симпозіум 363 МАС «Астрофізика нейтронних зір на роздоріжжі — Магнетари і революція багатоканальної астрономії» (IAU Symposium 363: Neutron Star Astrophysics at the Crossroads — Magnetars and the Multimessenger Revolution) відбудеться в м. Л’Аквіла (Італія).

 

22 — 25 листопада — 4-а Міжнародна конференція ПУ з гравітації та космології (4th PU International Conference on Gravitation and Cosmology) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 20 листопада — 133-й щорічний з’їзд Тихоокеанського астрономічного товариства (133rd Annual Meeting of the Astronomical Society of the Pacific, ASP2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

17 листопада — Гавайський галактичний форум 2021 року (Galaxy Forum Hawaii 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

15 — 19 листопада — конференція «Астроінформатика 2021» (Conference: Astroinformatics 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 12 листопада — симпозіум 362 МАС «Передбачувана сила обчислювальної астрофізики як інструмент для відкриттів» (IAU Symposium 362 — The Predictive Power of Computational Astrophysics as a Discovery Tool) відбудеться в режимі онлайн.

 

05 — 07 листопада — 110-й щорічний з’їзд AAVSO (AAVSO 110th Anniversary Meeting) відбудеться в м. Сомервілль (ш. Массачусетс, США).

 

03 — 05 листопада — форум Брукхейвен 2021: «Відкриття нових вікон у Всесвіт» (Brookhaven Forum 2021 — Opening New Windows to the Universe, BF2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 04 листопада — конференція «Марс — нові геологічні рубежі» (Mars – A New Geological Frontier) відбудеться в режимі онлайн.

 

01 — 05 листопада — симпозіум 366 МАС «Походження витоків у зір у процесі еволюції» (IAU Symposium 366 — The Origin of Outflows in Evolved Stars) відбудеться в режимі онлайн.

 

 

Жовтень 2021 року

У світі досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в жовтні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

25 — 29 жовтня — 63-й щорічний з’їзд Аргентинської астрономічної асоціації (63rd Annual Meeting of the Argentine Astronomy Association) відбудеться в режимі онлайн.

 

25 — 29 жовтня — симпозіум спільноти NASA телескопа «Габбл» 2021 року (NASA Hubble Fellowship 2021 Symposium) відбудеться в режимі онлайн.

 

25— 28 жовтня — Дискусія про космологічний принцип (A Discussion on the Cosmological Principle) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 22 жовтня — міжнародна конференція про структуру баріонів — Баріони 2021 (International Conference on the Structure of Baryons (Baryons 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 22 жовтня — конференція «Дебати про потенціал машинного навчання в астрономічних дослідженнях» (Debating the Potential of Machine Learning in Astronomical Surveys) відбудеться в Парижі (Франція).

 

18 — 22 жовтня — 19-а міжнародна конференція з питань походження життя (19th International Conference on the Origin of Life) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 21 жовтня — конференція «Які спостереження для PCMI?» (Which Observatories for PCMI?) [Physics and Chemistry of the Interstellar Medium — Фізика та хімія міжзоряного середовища] відбудеться в Парижі (Франція).

 

18 — 21 жовтня — конференція «Формування зір — від хмар до дисків» (Star Formation — From Clouds to Discs) відбудеться в селищі Малагайд (Ірландія).

 

11 — 16 жовтня — конференція INTEGRAL «До третього десятиліття спостережень рентгенівських та гамма-променів» (INTEGRAL Conference: Towards the Third Decade of X and Gamma Ray Observations) відбудеться в м. Кальярі (Італія).

 

11 — 15 жовтня — об’єднаний науковий форум Обсерваторій Кавлі в Чилі «Зустріч під приголомшливим небом Чилі» (Joint Observatories Kavli Science Forum in Chile: A Gathering Under Chile's Outstanding Skies) відбудеться в м. Вітакура (Чилі).

 

11 — 15 жовтня — конференція «Струни, поля та голограми» (Strings, Fields and Holograms) відбудеться в м. Аскона (Швейцарія).

 

11 — 15 жовтня — конференція місії PLATO (PLAnetary Transits and Oscillations of stars) 2021 відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 10 жовтня — Всесвітній тиждень космосу (World Space Week).

 

04 — 08 жовтня — конференція «Асиметричні туманності після основної послідовності 8 (AТП8) — Формування навколозоряної матерії» (Asymmetrical Post-Main-Sequence Nebulae 8 (APN8) — The Shaping of the Circumstellar Matter) відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 05 жовтня — онлайн-конференція «Сучасні тенденції у вивченні фізики та динаміки тіл Сонячної системи» (Modern Trends in Studies of Physics and Dynamics of the Solar System Bodies).

 

03 — 07 жовтня — конференція «Темне і тихе небо для науки та суспільства II» (Dark and Quiet Skies for Science and Society II) відбудеться в режимі онлайн.

 

 

Вересень 2021 року

У світі досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи у вересні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

28 — 29 вересня — Засідання Консультативного комітету з астрономії та астрофізики (Meeting of the Astronomy and Astrophysics Advisory Committee) відбудеться в режимі онлайн.

 

27 вересня — 01 жовтня — 5-й з’їзд Міжнародного альянсу геліофізичних даних (5th International Heliophysics Data Environment Alliance, IHDEA) відбудеться в режимі онлайн.

 

27 вересня — 01 жовтня — Конференція «Чорні діри всередині й зовні» відбудеться в режимі онлайн.

 

26 вересня — 01 жовтня — Європейська конференція з лабораторної астрофізики ECLA 2020 «Зв’язування пилу, льоду та газу в космосі» (European Conference on Laboratory Astrophysics ECLA 2020: Linking Dust, Ice and Gas in Space) відбудеться в Анакапрі, острів Капрі, Італія/

 

22 — 24 вересня — Всесвітній саміт з питань космічного та підводного туризму (Space and Underwater Tourism Universal Summit, SUTUS 2020) відбудеться в місті Марбелья (Іспанія).

 

20 — 24 вересня — Конференція «Астрономія на перетині міждисциплінарних та міждисциплінарних наук» (Astronomy in the Crossroads of Interdisciplinary and Multidisciplinary Sciences) відбудеться в режимі онлайн.

 

17 — 19 вересня — Астрономічний симпозіум з питань спектроскопії VdS (Astronomical Symposium of the VdS Spectroscopy, ASpekt 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 24 вересня — Науковий конгрес Товариства «Європланети» (Europlanet Science Congress, EPSC) 2021 року відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 17 вересня — Щорічний з’їзд Німецького астрономічного товариства (Annual Meeting of the German Astronomical Society) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 вересня — Осінній щорічний з’їзд Астрономічного товариства Японії 2021 року (2021 Autumn Annual Meeting of the Astronomical Society of Japan) відбудеться в режимі онлайн.

 

06 — 10 вересняКонференція «Альтернативна гравітація та фундаментальна космологія» (Alternative Gravities and Fundamental Cosmology) відбудеться в режимі онлайн.

 

06 — 10 вересня —16-й Європейський з’їзд з фізики Сонця (16th European Solar Physics Meeting, ESPM-16) відбудеться в режимі онлайн.

 

06 — 09 вересня — Засідання на тему «Вигляд скупчень галактик в різних діапазонах електромагнітного спектру в епоху ширококутних оглядів, як похідна від маси» (A Multi-Wavelength View of Galaxy Clusters — Deriving Masses in the Era of Wide-Field Surveys) відбудеться в режимі онлайн.

 

05 — 11 вересня — Міжнародний семінар з астрономії та релятивістської астрофізики (International Workshop on Astronomy and Relativistic Astrophysics, IWARA 2021) відбудеться в Мехіко (Мексика).

 

 

Серпень 2021 року

У світі досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в серпні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

23 — 26 серпня — Наукове зібрання обсерваторії Близнюків 2021 року (Gemini Observatory 2021 Virtual Science Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

22 — 26 серпня — Симпозіум «Еволюція високомолекулярного вуглецю у просторі та часі» (The Evolution of Macromolecular Carbon through Space and Time) відбудеться в режимі онлайн.

 

15 — 21 серпня — 84-й щорічний з’їзд Метеоритного товариства (84th Annual Meeting of the Meteoritical Society) відбудеться в Чикаго (США).

 

13 — 16 серпня — астрономічний та музичний фестиваль Solarsphere 2021 (Solarsphere 2021 Astronomical & Music Festiva) відбудеться в режимі онлайн.

 

11 — 13 серпня — 12-те засідання Консорціуму з планетних кратерів (12th Planetary Crater Consortium, PCC) відбудеться в режимі онлайн.

 

09 — 12 серпня — Міжнародна конференція з гравітації — теорія та експерименти 2021 року (International Conference on Gravitation — Theory and Experiment, Gravitex 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 07 серпня — Минуле, сьогодення та майбутнє дуже великого масиву (The Past, Present, and Future of the Very Large Array, VLA) — святкування 40 років робот в режимі онлайн.

 

03 — 05 серпня — 10-та щорічна Міжнародна конференція з досліджень та розвитку космічних станцій (10th Annual International Space Station Research and Development Conference, ISSRDC) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 06 серпня —24-а Міжнародна конференція з фізики частинок та космології (24th International Conference on Particle Physics and Cosmology, COSMO’21) відбудеться в режимі онлайн.

 

 

Липень 2021 року

У різних країнах світу досі діють карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в липні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

20 — 23 липня — форум NASA 2021 року з наукових досліджень та Європейський місячний симпозіум (2021 NASA Exploration Science Forum & European Lunar Symposium) відбудуться в режимі онлайн.

 

18 — 23 липня — Національний з’їзд астрономів Великобританії 2021 року (United Kingdom National Astronomy Meeting 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

12 — 23 липня — 37-а міжнародна конференція з космічних променів (International Cosmic Ray Conference, ICRC 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

12 — 16 липня — віртуальна конференція «Феноменологія струн 2021» (String Phenomenology 2021).

 

12 — 14 липня — 15-й симпозіум Європейської мережі VLBI (EVN) та зустріч користувачів (15th European VLBI Network (EVN) Symposium and Users Meeting) відбудеться в м. Корк (Ірландія).

 

05 — 16 липня — Інтернет-конференція «Космологія з дому 2021» (Cosmology from Home 2021, CfH2021).

 

05 — 10 липня — конференція «Космологія 2021 в Дуіно» (Cosmology 2021 in Duino) відбудеться в Трієсті (Італія).

 

05 — 09 липня — Інтернет-конференція «Рубежі астрохімії» (Astrochemicals Frontiers).

 

05 — 08 липня — 15-а грецька астрономічна конференція (15th Hellenic Astronomical Conference) відбудеться в режимі онлайн.

 

 

Червень 2021 року

У зв'язку з карантином, що триває досі в багатьох країнах, частина наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на червень 2021 року, відбудуться в дистанцйному режимі, а деякі з них перенесено на пізніший час!

 

28 — 30 червня — конференція «Заново відкритий космос» (Reinventing Space) Британського міжпланетного товариства (British Interplanetary Society, BIS) відбудеться в Лондоні (Великобританія).

 

24 — 25 червня — наукова зустріч у Великобританії «Масив телескопів Черенкова» (Cherenkov Telescope Array UK Science Meeting) відбудеться в дистанційному режимі.

 

22 — 26 червня — 19-й міжнародний симпозіум з геодинаміки та припливів Землі (19th International Symposium on Geodynamics and Earth Tides, G-ET Symposium 2020) відбудеться в Ухані (Китай).

 

20 — 25 червня — конференція «Гарячі зорі — життя з навколозоряною речовиною» (Conference: Hot Stars — Life with Circumstellar Matter) відбудеться в Алмати (Казахстан).

 

14 — 18 червня — конференція «Позагалактичні струмені в усіх масштабах — викид, поширення, затухання» (Online Conference: Extragalactic Jets on All Scales — Launching, Propagation, Termination) відбудеться в дистанційному режимі.

 

14 — 18 червня — 27-й міжнародний симпозіум з частинок, струн і космології (27th International Symposium on Particles, Strings and Cosmology, PASCOS 2021) відбудеться в дистанційному режимі.

 

14 — 18 червня — перша щорічна конференція Parker Solar Probe (1st Annual Parker Solar Probe Conference) відбудеться в дистанційному режимі.

 

07 — 10 червня — 2-й дисциплінарний симпозіум Едді Кроса: Сонце, Земля, Планета, Космос, Атмосфера та Океан (2nd Eddy Cross Disciplinary Symposium: Sun, Earth, Planet, Space, Atmosphere and Ocean) відбудеться в дистанційному режимі.

 

07 — 10 червня — дослідницька конференція «Статистичні виклики в сучасній астрономії VII» (Research Conference: Statistical Challenges in Modern Astronomy VII) відбудеться в дистанційному режимі.

 

07 — 09 червня — 238-й з’їзд Американського астрономічного товариства (238th Meeting of the American Astronomical Society) відбудеться в дистанційному режимі.

 

Травень 2021 року

Епідемія коронавірусу в світі триває, а тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи у травні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

30 травня — 05 червня — перша зустріч з питань акреції Васто (1st Vasto Accretion Meeting) відбудеться у м. Васто (Італія).

 

25 — 29 травня — фестиваль «Великий Вибух» (Big Bang Festival) відбудеться в Сен-Медар-ан-Жаль (Франція).

 

24 — 29 травня — конференція «Назустріч третьому десятиліттю спостережень рентгенівських та гамма-променів» (Towards the Third Decade of X and Gamma Ray Observations), присвячена результатам роботи космічної обсерваторії INTEGRAL, відбудеться в Кальярі (Італія).

 

24 — 26 травня — 6-й науковий симпозіум дослідників-початківців екзопланет (6th Emerging Researchers in Exoplanet Science Symposium, ERES) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 20 травня — віртуальна конференція «Великі дані з космосу 2021» (Big Data from Space 2021).

 

17 — 21 травня — віртуальна конференція «Застосування статистичних методів та машинного навчання в космічних науках» (Applications of Statistical Methods and Machine Learning in the Space Sciences).

 

17 — 21 травня — 52 щорічне засідання Відділу з динамічної астрономії (52nd Annual Meeting of the Division on Dynamical Astronomy) відбудеться в режимі онлайн.

 

11 — 14 травня — віртуальна конференція «Структура, характерні масштаби та утворення зір» (Structure, Characteristic Scales, and Star Formation, ISM 2021)

 

03 — 07 травня — віртуальний симпозіум МАС 361 «Близькі та далекі масивні зорі» (IAU Symposium 361 — Massive Stars Near & Far).

 

03 — 05 травня — симпозіум «Зорі та планети в ультрафіолеті» (Stars and Planets in the Ultraviolet) відбудеться в місті Темпі (шт. Аризона, США).

 

 

Квітень 2021 року

Оскільки епідемія коронавірусу в світі не спадає, то більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в квітні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

26 — 30 квітня — 7-ма конференція захисту планети IAA 2021 (7th IAA Planetary Defense Conference 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

26 — 29 квітня — 15-е засідання Міжнародного астрономічного консорціуму з калібрування високих енергій (International Astronomical Consortium for High Energy Calibration, IACHEC) відбудеться в режимі онлайн.

 

26 — 28 квітня — віртуальний захід «Саміт Нобелівської премії — Наша планета, наше майбутнє» (Nobel Prize Summit — Our Planet, Our Future) відбудеться в режимі онлайн.

 

24 квітня — весняна зустріч Британської астрономічної асоціації «Космологія, галактики та екзопланети» (British Astronomical Association Spring Meeting: Cosmology, Galaxies & Exo-planets) відбудеться в режимі онлайн.

 

20 — 23 квітня — 8-ма Європейська конференція з космічного сміття (8th European Conference on Space Debris) відбудеться в режимі онлайн.

 

19 — 23 квітня — віртуальний симпозіум «На шляху до всебічної характеристики екзопланет ― наука на рубежі багатоканальних методів вимірювання» (Towards the Comprehensive Characterization of Exoplanets - Science at the Interface of Multiple Measurement Techniques).

 

12 — 17 квітня — 9-й Міжнародний симпозіум Фермі (9th International Fermi Symposium) відбудеться в режимі онлайн.

 

12 — 16 квітня — конференція «Позагалактичні спектроскопічні дослідження: минуле, сьогодення та майбутнє еволюції галактики (Extragalactic Spectroscopic Surveys: Past, Present and Future of Galaxy Evolution, GALSPEC2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

12 — 15 квітня — щорічне спільне засідання Групи фізики астрочастинок IOP, Групи фізики частинок високих енергій та Групи ядерної фізики (Joint APP, HEPP and NP Annual Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

10 квітня — Інтернет-симпозіум «Далі Місяця» (Beyond the Moon).

 

10 квітня — Інтернет-конференція для вчителів «Білі карлики як космічні лабораторії» (White Dwarfs as Cosmic Laboratories).

 

07 — 08 квітня — віртуальна весняна 2021 року зустріч групи аналізу позаземних матеріалів (Extraterrestrial Materials Analysis Group, ExMAG).

 

Березень 2021 року

У світі тривають карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи в березні 2021 року відбудуться дистанційно (онлайн)

 

29—31 березня — онлайн «15-а Іберійська космологічна зустріч» (15th Iberian Cosmology Meeting, IberiCOS 2021).

 

29—31 березня — інтернет-конференція «За межами стандартної моделі — від теорії до експерименту» (Beyond Standard Model - From Theory to Experiment, BSM-2021).

 

29—30 березня — інтернет-конференція «Білі карлики від фізики до астрофізики» (White Dwarfs from Physics to Astrophysics).

 

26—28 березня — Единбурзька конференція «Жінки в космосі» (Edinburgh Women in Space Conference) відбудеться в Единбурзі (Великобританія).

 

23—25 березня — онлайн-засідання «Весняний Тиждень космічної науки 2021» (Space Science Week Spring Meeting 2021).

 

23—25 березня — онлайн «Весняна зустріч 2021 року Міжнародної федерації космонавтики» (International Astronautical Federation (IAF) Spring Meeting 2021).

 

22—26 березня — онлайн-засідання «Галактичний і позагалактичний Всесвіт в епоху радіо нового покоління (SKA та Pathfinders) та оптичних/ІЧ-засобів спостережень» (Galactic and Extragalactic Universe in the Era of New-generation Radio (SKA and Pathfinders) and Optical/IR Facilities).

 

22—26 березня — симпозіум 360 МАС «Астрономічна поляриметрія 2020» (IAU Symposium 360: Astronomical Polarimetry 2020) відбудеться в місті Хіросіма (Японія).

 

15—19 березня — онлайн-засідання «Попередній вигляд неба від телескопа SKA» (SKA Science Meeting - A Precursor View of the SKA Sky).

 

15—19 березня — онлайн «52-а наукова конференція з питань Місяця і планет» (52nd Lunar and Planetary Science Conference).

 

13 березня — Міжнародний день планетаріїв (International Day of Planetariums).

 

12 березня — онлайн-засідання «Космічна погода і тіло Землі — небезпека для технологій на поверхні Землі» (Space Weather and the Solid Earth - The Hazard to Technology at the Earth’s Surface).

 

12 березня — онлайн-засідання «Нові астрофізичні зонди для темної матерії» (Novel Astrophysical Probes of Dark Matter).

 

09—12 березня — віртуальне засідання «Характеристики атмосфер екзопланет — від Космічного телескопа імені Габбла і “Спітцер” до космічного телескопа Джеймса Вебба» (Exoplanet Atmosphere Characterization - from HST and Spitzer to JWST).

 

09—10 березня — онлайн-подія «Тиждень космосу в Парижі» (Paris Space Week).

 

02—04 березня — віртуальна зустріч традиційного «Кембриджського семінару на тему спокійних зір, зоряних систем і Сонця» (Cool Stars 20.5).

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1