Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Астрономічні конференції та інші заходи

 

На цій сторінці наведено коротку інформацію про окремі наукові конференції та інші заходи (семінари, зустрічі, наради тощо) з різних астрономічних питань, що відбудуться в Україні та інших країнах світу. Також подано посилання на веб-ресурси, що докладніше інформують про суть події.

 

Квітень 2024 року

 

29 квітня — 03 травня — конференція «Масивні чорні діри в перші мільярди років» (Massive Black Holes in the First Billion Years) відбудеться в Кінсейлі (Ірландія).

 

29 квітня — 03 травня — конференція «Екстремальні галактики та їх екстремальне середовище в екстремальні ранні епохи» (Extreme Galaxies and their Extreme Environments at Extreme Early Epochs) відбудеться в Рейк’явіку (Ісландія).

 

22 — 26 квітня — конференція на честь Річарда Гілса «Піднімаючи завісу над утворенням зір поблизу і далеко» (Raising the veil on star formation near and far — A conference in honour of Richard Hills) відбудеться в Інституті космології Кавлі (Кембридж, Великобританія).

 

15 — 19 квітня — симпозіум «Рецепти для регулювання утворення зір у всіх масштабах: від сусіднього Всесвіту до перших галактик» (Recipes to Regulate Star Formation at All Scales: From the Nearby Universe to the First Galaxies) відбудеться в Науковому інституті космічного телескопа (США).

 

15 — 16 квітня — наукова дискусійна зустріч на тему «Виклик стандартній космологічній моделі» (Challenging the standard cosmological model) відбудеться в Лондоні.

 

15 — 19 квітня — симпозіум КАВЛІ-МАС (IAUS 387): (До) відкриття життя за межами Землі та його вплив (KAVLI-IAU SYMPOSIUM (IAUS 387): (Toward) Discovery of Life Beyond Earth and its Impact) відбудеться в Даремі (Великобританія).

 

11 — 13 квітня — конференція «Прямі зображення та характеристика екзопланет в епоху “Надзвичайно великих телескопів”» (Direct Imaging & Characterization of Exoplanets in the ELT Era) відбудеться в Тусоні (США).

 

09 — 12 квітня — зустріч на тему «Висновок про еволюції галактик на основі моделювання» (Simulation Based Inference for Galaxy Evolution) відбудеться в Брістолі (Велика Британія).

 

08 — 12 квітня — зустріч на тему «Баріони у Всесвіті 2024» (Baryons in the Universe 2024) відбудеться в Інституті фізики та математики Всесвіту Кавлі (the Kavli Institute for the Physics and Mathematics of the Universe, IPMU) в Токіо (Японія).

 

 

Березень 2024 року

 

25 — 29 березня — конференція «Магнітні поля від хмар до зірок» (Magnetic Fields from Clouds to Stars, Bfields–2024) відбудеться в Токіо (Японія).

 

24 — 29 березня — конференція «Сучасні проблеми фізики білих карликів» (Current Challenges in the Physics of White Dwarf Stars) відбудеться в Санта-Фе (США).

 

18 — 20 березня — 2-й міжнародний саміт з гравітації, астрофізики і космології (2nd international summit on gravitation, astrophysics and cosmology) відбудеться у Флоренції (Італія).

 

17 — 21 березня — зустріч на тему «Екстремальні сонячні системи V» (Extreme Solar Systems V), що охоплюватиме всі аспекти дослідження екзопланет, відбудеться в Крайстчерчі (Нова Зеландія).

 

11 — 15 березня — конференція «Міжзоряні кордони: поєднання SETI, астробіології та SKA» (Interstellar Frontiers: Bridging SETI, Astrobiology, and the SKA) відбудеться в м. Перт (Західна Австралія).

 

03 — 08 березня — У рамках з’їзду Американського фізичного товариства в Міннеаполісі (США) відбудеться конференція «Молекулярна астрофізика: зв’язок міжзоряних молекул з органічним складом (екзо)-планет і Сонячної системи» (Molecular astrophysics: Linking interstellar molecules with the organic inventory of (exo)-Planets and the Solar System).

 

Лютий 2024 року

 

26 — 28 лютого — міжнародний симпозіум PERC щодо пилу, що потрапляє на Землю з космосу, та його материнських тіл 2024 (PERC Int’l Symposium on Dust & Parent Bodies 2024, IDP2024) відбудеться в Токіо (Японія).

 

20 — 23 лютого — конференція MeerKAT @ 5 відбудеться в місті Стелленбош (Південна Африка).

 

20 — 23 лютого — конференція «Турбулентність у Всесвіті» (Turbulence in the Universe) відбудеться в м. Санта-Барбара (США).

 

19 — 23 лютого — зустріч на тему «Створення галактик з нуля: досягнення та проблеми в моделюванні еволюції галактик» (Building Galaxies from Scratch: Advances and Challenges in Simulating Galaxy Evolution) відбудеться у Відні (Австрія).

 

19 — 23 лютого — конференція «Математична супергравітація» (Mathematical supergravity) відбудеться в Мадриді (Іспанія).

П’ятиденна конференція з математичної теорії супергравітації та її застосування до диференціальної геометрії, топології та аналізу.

 

Січень 2024 року

 

31 січня — 02 лютого — 26 міжнародна конференція з мікролінзування (26th International Microlensing Conference) відбудеться в Ліверморі (Каліфорнія, США).

 

30 січня — 02 лютого — з’їзд молодих астрономів Східної Азії (East Asian Young Astronomers Meeting, EAYAM) 2024

відбудеться в м. Чіангмай (Таїланд).

 

29 січня — 02 лютого — конференція в Австралії на тему «Перехідні (швидкоплинні) процеси» (Transients Down Under) відбудеться в Мельнбурзі.

 

24 — 26 січня — зустріч на тему «Що це було? — Планування подальших заходів ESO для швидкоплинних процесів, змінних і об’єктів Сонячної системи в епоху LSST» (What Was That? – Planning ESO Follow Up for Transients, Variables, and Solar System Objects in the Era of LSST) відбудеться в м. Гархінг поблизу Мюнхена (Німеччина).

 

08 — 12 січня — конференція «Кам’янисті планети ІІІ» (Rocky Worlds III) відбудеться в Цюриху (Швейцарія).

 

07 — 11 січня — 243-й з’їзд Американського астрономічного товариства (243rd Meeting of the American Astronomical Society) відбудеться в Новому Орлеані (США).

 

 

Грудень 2023 року

 

13 — 19 грудня — конференція «Астрофізичні чорні діри» (Astrophysical Black Holes) відбудеться в Форт-Лодердейл (Флорида, США).

 

11 — 15 грудня — конференція «Розкриття динамічного всесвіту: космічні потоки в епоху Рубін» (Unveiling the dynamic universe: cosmic streams in the era of Rubin) відбудеться в Пуерто Варас (Чилі).

 

11 — 15 грудня — конференція «Науковий ландшафт для надзвичайно великих телескопів у світлі JWST. Частина І. Америка» (The scientific landscape for Extremely Large Telescopes in light of JWST. Part I. Americas) відбудеться в Каліфорнійському університеті (Лос-Анджелес, Каліфорнія, США).

 

11 — 15 грудня — IX конференція «Наука про низькі частоти» (Science at Low Frequencies IX) відбудеться в Амстердамі (Нідерланди).

 

11 — 15 грудня — конференція «Нове моделювання для нових проблем формування галактик» (New simulations for new problems in galaxy formation) відбудеться в Парижі (Франція).

 

11 — 15 грудня — конференція «Розв’язання екосистем галактик у всіх масштабах» (Resolving Galaxy Ecosystems Across All Scales) відбудеться в Гонконзі (Китай).

 

11 — 15 грудня — 32-й Техаський симпозіум з релятивістської астрофізики (The 32nd Texas Symposium on Relativistic Astrophysics) відбудеться в Шанхаї (Китай).

 

11 — 15 грудня — конференція, присвячена життю та творчості Йоу-Хуа Чу: «Зворотний зв’язок зір із міжзоряним середовищем» (Stellar Feedback в ISM) відбудеться в Енсенада, Нижня Каліфорнія (Мексика).

 

04 — 08 грудня — конференція «ALMA за перші 10 років: минуле, теперішнє та майбутнє» (ALMA at 10 years: Past, Present, and Future) відбудеться в Пуерто Варас (Чилі).

 

04 — 07 грудня — конференція «Чорні діри на Бродвеї: наступне покоління моделей активних ядер галактик у формуванні галактик» (Black Holes on Broadway: The Next Generation of AGN Models in Galaxy Formation) відбудеться в Нью-Йорку на Манхеттені (США).

 

04 — 07 грудня — четвертий регіональний з’їзд з позагалактичної астрономії ї: 60 років закону Серсіка (4th Regional Extragalactic Astronomy Meeting: 60 Years Of The Sersic Law) відбудеться в м. Кордова (Аргентина).

 

Листопад 2023 року

 

27 листопада — 01 грудня — XVII латиноамериканський регіональний з’їзд МАС (XVII Latin American Regional IAU Meeting) відбудеться в Монтевідео (Уругвай).

 

27 листопада — 01 грудня — Обговорення потенціалу машинного навчання для астрономічних досліджень, №2 (Debating the potential of machine learning for astronomical surveys, #2) відбудеться в IAP (Париж, Франція) та Flatiron Institute (Нью-Йорк, США).

 

22 — 24 листопада — IX з’їзд з фундаментальної космології (IX Meeting on Fundamental Cosmology) відбудеться в Тенеріфе (Іспанія).

 

21 — 22 листопада — конференція «Машинне навчання і класифікація галактик: з огляду на парадигми еволюції галактик та їхнього середовища» (Machine Learning meets galaxy classification: Addressing paradigms of galaxy evolution and their environment) відбудеться у Віллафранка-дель-Кастільо (Мадрид, Іспанія).

 

14 — 17 листопада — радіоастрономічна конференція «Радіо 2023» (Radio 2023) відбудеться у м. Бохум (Німеччина).

 

13 — 17 листопада — зустріч на тему «Утворення та розподіл металу в ієрархічному всесвіті – II» (Metal Production and Distribution in a Hierarchical Universe – II) відбудеться в м. Сантьяго (Чилі).

 

11 — 12 листопада — міжнародна зустріч із затемнених подвійних зоряних систем (International Meeting on Eclipsing Binary Star Systems, EBS) відбудеться в Парижі (Франція).

 

06 — 10 листопада — конференція «Розгадування позагалактичного Всесвіту за допомогою ALMA та JWST» (Resolving the Extragalactic Universe with ALMA and JWST) відбудеться у Васедівському університеті (Токіо, Японія).

 

06 — 10 листопада — віртуальна конференція про наднові та пов’язані з ними швидкоплинні процеси (SuperVirtual 2023).

 

05 — 09 листопада — конференція «Програмне забезпечення та системи аналізу астрономічних даних XXXIII» (Astronomical Data Analysis Software and Systems XXXIII) відбудеться в Аризонському університеті (м. Тусон, штат Аризона, США).

 

Жовтень 2023 року

 

30 жовтня — 03 листопада — конференція «Освітлення запорошеного Всесвіту: данина творчості Брюса Дрейна» (Illuminating the Dusty Universe: A Tribute to the Work of Bruce Draine) відбудеться у Флоренції (Італія).

 

23 — 27 жовтня — конференція «Огляд Молочного Шляху: Всесвіт у нашому власному дворі» (Surveying the Milky Way: The Universe in Our Own Backyard) відбудеться у Пасадені, Каліфорнія (США).

 

09 — 13 жовтня — конференція MASCA: Multi-wavelength AGN Structure and Cosmological Applications («Усехвильова структура активних ядер галактик і застосування даних про них в космології») відбудеться в м. Ніцца (Франція).

 

09 — 13 жовтня — конференція «Формування галактики в Ханчжоу: спостереження та фізика взаємодії з активними ядрами галактик» (Galaxy Formation in Hangzhou: Observations and Physics of AGN Feedback) відбудеться в Ханчжоу (Китай).

 

02 — 06 жовтня — конференція «Життя, присвячене зоряним популяціям» (A life devoted to stellar populations) відбудеться в Ель-Пуерто-де-ла-Крус, Тенеріфе (Іспанія).

 

01 — 06 жовтня — 55-е засідання Відділу планетології (Division for Planetary Sciences, DPS) Американського астрономічного товариства відбудеться в Сан-Антоніо, Техас (США)

 

Вересень 2023 року

 

25 — 29 вересня — конференція «Походження та доля пилу в нашому Всесвіті» (Origin and Fate of Dust in Our Universe) відбудеться в Ґетеборзі (Швеція).

 

25 — 29 вересня — конференція «Подорож галактичними середовищами — від гало до супутника» (A journey through galactic environments — From the halo assembly bias to the satellite quenching) відбудеться в Порто Ерколе (Італія).

 

18 — 22 вересня — міжнародна конференція до 115-річчя Віктора Амбарцумяна (VA115) — «Нестабільні явища у Всесвіті» (International conference dedicated to Victor Ambartsumian's 115th anniversary (VA115) — «Non-Stable Phenomena in the Universe») відбудеться в Бюраканській астрофізичній обсерваторії (Вірменія).

 

14 — 16 вересня — міждисциплінарна конференція «Невидима праця в астрономії та астрофізиці» (Invisible Labor in Astronomy and Astrophysics) відбудеться в Чикаґо (США).

 

11 — 15 вересня — 11-та міжнародна конференція з гарячих субкарликових зір і споріднених об’єктів (11th international Conference on Hot Subdwarf Stars and Related Objects) відбудеться в м. Арма (Північна Ірландія, Великобританія).

 

11 — 15 вересня — конференція «Методи спостереження, прилади та наука для телескопів метрового класу III» (Observing techniques, instrumentation and science for metre-class telescopes III) відбудеться в Татранській Ломниці (Словаччина).

 

04 — 08 вересня — конференція «Спектральна точність» (Spectral Fidelity) відбудеться у Флоренції (Італія).

 

04 — 08 вересня — симпозіум МАС 384 «Планетарні туманності: універсальний інструментарій в епоху точної астрофізики» (IAU Symposium 384: Planetary Nebulae: a Universal Toolbox in the Era of Precision Astrophysics) відбудеться в Кракові (Польща).

 

04 — 07 вересня — семінар «Перенесення випромінювання та атомна фізика кілонових» (The radiative transfer and atomic physics of kilonovae) відбудеться в Стокгольмі (Швеція).

 

Серпень 2023 року

 

28 серпня — 01 вересня — 18-та міжнародна конференція з питань астрочастинок і підземної фізики (18th International Conference on Topics in Astroparticle and Underground Physics, TAUP 2023) відбудеться у Відні (Австрія).

 

28 серпня — 01 вересня — конференція «Вибухи наднових — теорія та спостереження» (SNEX: Supernovae Explosions — theory and observations) відбудеться в Ізраїльському технологічному інституті (Ізраїль).

 

28 серпня — 02 вересня — «Космологія 2023 в Мірамаре» (Cosmology 2023 in Miramare) відбудеться в замку Мірамаре (Трієст, Італія).

 

21 — 25 серпня — симпозіум МАС 365 «Динаміка сонячних і зоряних конвекційних зон і атмосфер» (IAU Symposium 365 Dynamics of Solar and Stellar Convection Zones and Atmospheres) відбудеться в Єревані (Вірменія).

 

07 — 11 серпня — Азійсько-Тихоокеанський регіональний з’їзд Міжнародного астрономічного союзу 2023 (Asia-Pacific Regional IAU Meeting 2023) відбудеться в м. Коріяма (Японія).

 

07 — 11 серпня — 13-те міжнародне зібрання з питань космічного пилу (The 13th meeting on Cosmic Dust) відбудеться в Кіта-Кюшю (Японія).

 

07 — 09 серпня — конференція з питань екзопланет (Exoplanet Meeting 2023) відбудеться в Лондоні (Великобританія).

 

Липень 2023 року

 

30 липня — 04 серпня — міжнародна конференція зі спостережень і теоретичних аспектів екзопланет (International Conference on Observational and Theoretical Aspects of Exoplanets (Section PS23 of Annual Meeting of Asian Oceania Geosciences Society)) відбудеться в

Сінґапурі.

 

26 липня— 03 серпня — міжнародна конференція з космічних променів (International Cosmic Ray Conference, ICRC2023) відбудеться в Наґої (Японія).

 

17 — 21 липня — конференція «Нові погляди на зворотній зв’язок і баріоновий цикл галактик» (New views on Feedback and the Baryon Cycle of Galaxies) відбудеться в Мельбурні (Австралія).

 

17 — 21 липня — конференція «Назустріч іншим землям III: зв’язок планета—зоря» (Towards Other Earths III: The Planet-Star connection) відбудеться в м. Порту (Португалія).

 

17 — 21 липня — конференція з питань потрійних і подвійних зір та їх злиття (Massive Triples, Binaries and Mergers 2023) відбудеться у м. Левен (Бельгія).

 

15 — 16 липня — конференція 2023 року з розвитку Місяця (2023 Lunar Development Conference) відбудеться в дистанційному режимі.

 

12 — 13 липня — симпозіум Європейського астрономічного товариства S13 «Зорі, магнітна активність і навколозоряне середовище — порівняння моделювань та спостережень» (EAS Symposium S13: Stars, magnetic activity, and circumstellar environments confronting simulations and observations) відбудеться в Кракові (Польща).

 

10 — 14 липня — астрохімічний симпозіум Кавлі—МАС 2023 року «Астрохімія VIII — від перших галактик до формування населених планет» (2023 Kavli—IAU Astrochemistry Symposium | Astrochemistry VIII — From the First Galaxies to the Formation of Habitable Worlds)

відбудеться в Траверс-Сіті (США).

 

03 — 07 липня — Національний астрономічний з’їзд 2023 року (The National Astronomy Meeting 2023) відбудеться в м. Кардіфф (Вельс, Велика Британія).

 

03 — 07 липня — конференція «Галактичні бари: рух і декодування еволюції галактики» (Galactic bars: driving and decoding galaxy evolution) відбудеться в Ґранаді (Іспанія).

 

03 — 07 липня — конференція «Проливаючи нове світло на перший мільярд років Всесвіту» (Shedding new light on the first billion years of the Universe) відбудеться в Марселі (Франція).

 

Червень 2023 року

 

26 — 30 червня — конференція «Неугавна природа активних ядер галактик: 10 років потому» (The Restless Nature of AGN: 10 years later) відбудеться в Неаполі (Італія).

 

26 — 30 червня — 28-й міжнародний симпозіум з питань частинок, струн і космології (PASCOS 2023 — 28th International Symposium on Particles, Strings and Cosmology) відбудеться в Ірвайні (США).

 

26 — 30 червня — конференція «Всесвіт 2023 — спостереження Всесвіту на міліметрових довжинах хвиль» (Universe 2023 — Observing the Universe at mm Wavelength) відбудеться в Ґреноблі (Франція).

 

25 — 28 червня — 16-та Грецька астрономічна конференція (16th Hellenic Astronomical Conference) відбудеться в Атенах (Греція).

 

23 — 26 червня — конференція «Астрофізичні чорні діри: тема, що швидко розвивається» (Astrophysical Black Holes: A Rapidly Moving Field) відбудеться у Гонконзі (Китай).

 

19 — 23 червня — конференція «Феномен зір Вольфа—Райє у Всесвіті» (The Wolf-Rayet phenomenon in the Universe) відбудеться у місті Морелія (Мексика).

 

20 — 23 червня — конференція « Наука з телескопом Ненсі Роман, натхненна новими результатами космічного телескопа Джеймса Вебба» (Roman Science Inspired by Emerging JWST Results) відбудеться в Балтіморі (США).

 

19 — 23 червня — міжнародна конференція «Досягнення астрофізики космічних частинок: передові технології для вимірювання частинок у космосі, 2023» (ASAPP 2023 — Advances in Space AstroParticle Physics: frontier technologies for particle measurements in space) відбудеться в Сан-Мартіно (Італія).

 

19 — 23 червня — Симпозіум 381 МАС «Сильне гравітаційне лінзування в еру великих даних» (Strong Gravitational Lensing in the Era of Big Data) відбудеться в місті Апулія (Італія).

 

19 — 23 червня — конференція з питань акреції в компактних подвійних системах (Vasto Accretion Meetings) відбудеться у м. Васто (Італія).

 

13 — 16 червня — симпозіум «Рентгенівський Всесвіт 2023» (The X-ray Universe) відбудеться в Атенах (Греція).

 

12 — 16 червня — конференція «Статистичні проблеми в сучасній астрономії» (Statistical Challenges in Modern Astronomy VIII, SCMA) відбудеться в Юніверсіті-Парку (Пенсильванія, США).

 

12 — 16 червня — конференція «Перше світло в ранньому Всесвіті» (First Light in the Early Universe) відбудеться в Бостоні (США).

 

11 — 16 червня — Дослідницька конференція Ґордрна «Походження сонячних систем» (Origins of Solar Systems Gordon Research Conference) відбудеться у м. Саут-Гедлі (США).

 

05 — 09 червня — конференція «Аксіони на межі фізики елементарних частинок, астрофізики, космології та передових технологій виявлення» (Axions across boundaries between Particle Physics, Astrophysics, Cosmology and forefront Detection Technologies) відбудеться у Флоренції (Італія).

 

04 — 08 червня — 242 зїзд Американського астрономічного товариства (242nd meeting of the American Astronomical Society) відбудеться в місті Альбукерке (Нью-Мексико, США).

 

Травень 2023 року

 

31 травня — 02 червня — Чергова зустріч із серії «Дискусія Фарадея» на тему «Астрохімія високої роздільної здатності» (Astrochemistry at high resolution Faraday Discussion) відбудеться в Балтиморі (США).

 

31 травня — 02 червня — третій симпозіум Європейського консорціуму з теорії астрочастинок (The European Consortium for Astroparticle Theory, EuCAPT) відбудеться в ЦЕРНі (Цюрих, Швейцарія).

 

29 травня — 02 червня — конференція «Темна матерія 2023: від найменших до найбільших масштабів» (Dark Matter 2023: From the smallest to the largest scales) відбудеться в місті Сантандер (Іспанія).

 

29 травня — 01 червня — Олімпійський симпозіум 2023: утворення зір в епоху космічного телескопа Джеймса Вебба (The Olympian Symposium 2023: Star formation in the era of JWSTвідбудеться в Паралія Катерині (гора Олімп, Греція).

 

29 травня — 01 червня — перша міжнародна конференція з питань виявлення нейтрино від наднової (1st International conference on Supernova Neutrino Detection, SNvD 2023@LNGS) відбудеться в Національній лабораторії Ґран-Сассо (Ассерджі, Італія).

 

28 травня — 02 червня — конференція «Прогрес в розумінні хвиль Альфвена на Сонці та геліосфері» (Advances in Understanding Alfven Waves in the Sun and the Heliosphere) відбудеться у берліні (Німеччина).

 

23 — 26 травня — зустріч на тему «Наука з майбутнім ширококутним спектроскопічним телескопом» (Science with the future WideField Spectroscopic Telescope) відбудеться у Відні (Австрія).

 

22 — 26 травня — 25-та міжнародна конференція «Від шкали Планка до шкали електрослабкої взаємодії» (The 25th International Conference From the Planck Scale to the Electroweak Scale, PLANCK 2023) відбудеться у Варшаві (Польща).

 

10 — 12 травня — конференція з астрономічної освіти (The Astronomy Education Conference, AstroEdu 2023) відбудеться в Торонто (Канада).

 

08 — 12 травня — щодворічна Європейська конференція з астробіології (The Biennial European Astrobiology Conference, BEACON) відбудеться на острові Ла Пальма (Канарські острови, Іспанія).

 

07 — 13 травня — конференція «Внутрішній диск молодих зір: акреція, викиди і формування планет» (The inner disk of young stars : accretion, ejection, and planet formation) відбудеться на острові Корсика (Франція).

 

02 — 05 травня — конференція «Прогрес у старих і нових темах космології» (Progress on Old and New Themes in Cosmology, PONT 2023) відбудеться у Папському палаці в Авіньйоні (Франція).

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1