Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зоряні перемички показують: розвиток ранніх галактик у Всесвіті відбувався набагато швидше, ніж вважалося раніше

24 квітня 2024

Ранні галактики були не такими хаотичними і розвивалися набагато швидше, ніж вважали астрономи раніше.

 

Це випливає з результатів дослідження, яке «озирнулося» на понад десять мільярдів років назад. Міжнародна група астрономів під керівництвом науковців з Даремського університету, Великобританія, використала космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), щоб знайти докази формування в галактик барів [Бар галактики (англ. bar — перемичка) — складова багатьох спіральних і неправильних галактик, яка лежить у площині диска і має вигляд витягнутого ущільнення із зір і міжзоряного газу.], коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років. Результати дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Докладніше:

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Наукові періодичні астрономічні видання (журнали) у світі

 naukovi zhurnaly

 

 

Astronomical Journal (AJ, «Астрономічний журнал») — щомісячний журнал Американського астрономічного товариства, який видає компанія IOP Publishing. Журнал заснував 1849 р. Бенджамін А. Ґулд. Нині журнал має паперову й цифрову версії.

 

Astronomy and Astrophysics (A&A, «Астрономія і астрофізика») — міжнародний журнал, що публікує статті з усіх аспектів астрономії й астрофізики (теорія, спостереження, інструменти) незалежно від методів, за допомогою яких отримано результати. Журнал має паперову та електронну (он-лайн) версії.

 

Astrophysical Journal (ApJ, «Астрофізичний журнал») виходить у США з 1895 року й публікує наукові статті з астрофізики. Нині його видає компанія IOP Publishing. Журнал має два додатки: The Astrophysical Journal Supplement Series (ApJS, Додатки до Астрофізичного журналу) та The Astrophysical Journal Letters (ApJL, Листи Астрофізичного журналу).

 

Astrophysics and Space Science (APSS, «Астрофізика і космічна наука») виходить з 1968 року й вміщує результати як теоретичних, так і заснованих на спостереженнях досліджень з астрономії, астрофізики, космічної науки, астрофізичних аспектів астробіології. Журнал видає компанія Springer Publishing Group.

 

Annual Review of Astronomy and Astrophysics («Щорічний огляд астрономії та астрофізики») виходить з 1963 року в США. Журнал вміщує наукові публікації з усіх розділів астрономії, її методі та засобів досліджень.

 

The Astronomy and Astrophysics Review («Астрономічний і астрофізичний огляд») виходить щоквартально з 1989 р. й вміщує результати досліджень з усіх галузей астрономії, астрофізики, фізики космічних променів. Журнал також вміщує статі про дослідження тіл Сонячної системи, з астробіології, а також фізики елементарних частинок і приладобудування, що пов’язані з астрономією. Журнал видає компанія Springer Publishing Group.

 

Experimental Astronomy (Exp. Astron., Exp Astron, EXA, «Експериментальна астрономія») — журнал, який з 1989 р. видає компанія Springer Publishing Group. Він друкує наукові результати з питань астрономічного приладобудування та методів дослідження в усіх діапазонах електромагнітного спектра.

 

Astronomy Letters (Ast. Lett., «Листи в Астрономічний журнал») — російський астрономічний журнал («Письма в Астрономический журнал»), що виходить з 1994 р. Він публікує результати досліджень з усіх аспектів астрономії та астрофізики (дослідження Сонячної системи, радіоастрономія, астрономічні дослідження з космічного простору, зоряна й позагалактична астрономія, теоретична астрофізика, астрофізика високих енергій, космологія). Англійською мовою журнал видає компанія Springer Publishing Group.

 

Astronomy Reports («Астрономічні повідомлення») — відомий в країнах колишнього Радянського Союзу під назвою «Астрономический журнал» (виходить з 1924 р.). Він публікує статті з питань теоретичної та спостережної астрофізики, фізики Сонця, планетної астрономії, радіоастрономії, зоряної астрономії, небесної механіки, методів дослідження в астрономії та приладобудування. Вміщує хроніку, праці міжнародних конференцій, огляди книжок. Англійською мовою журнал видає компанія Springer Publishing Group.

 

Astrophysical Bulletin («Астрофізичний бюлетень») — журнал Спеціальної астрофізичної обсерваторії Російської академії наук з 2007 р. англійською мовою видає компанія Springer Publishing Group. Він публікує результати наукових досліджень з різних питань астрофізики.

 

Solar Physics (Solar Phys., «Фізика Сонця») — журнал для висвітлення результатів дослідження Сонця заснований у 1967 р. відомими геліофізиками Корнелісом де Ягером і Зденеком Швесткою. Нині журнал видає компанія Springer Publishing Group.

 

Видавництво Springer має цілу низку астрономічних журналів (головно це переклади на англійську журналів з різних країн світу). Інформація про них є на сайті Springer Publishing Group.

 

Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (MNRAS, «Щомісячні повідомлення Королівського астрономічного товариства») — один з найстаріших (виходить з 1827 р.) і найавторитетніших наукових журналів з астрономії та астрофізики.

 

Icarus («Ікар») — журнал, присвячений питанням планетології (об’єкти Сонячної системи та екзопланети), виходить з 1962 р. під егідою відділення планет Американського астрономічного товариства. Нині журнал видає компанія Elsevier.

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1