Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Аллер Г’ю Лоуренс (24.IX.1913 — 16.III.2003)

 Aller Lourens

 

Американський астроном Лоуренс Г’ю Аллер народився 24 вересня 1913 р. у м. Такома. Закінчивши (1936) Каліфорнійський університет в Берклі, продовжив освіту в Гарвардському університеті. Упродовж 1939—1943 рр. був викладачем в цьому університеті. З 1945 р. викладав астрономію в університеті штату Індіана (1945—1948), Мічиганському (1948—1962) і Каліфорнійському (з 1962 р.) університетах.

 

Галузь наукових інтересів Лоуренса Аллера ― спектроскопія планетних і зоряних атмосфер, визначення хімічного вмісту небесних тіл.

 

Лоуренс Г’ю Аллер помер 16 березня 2003 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1