Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Аристарх Самоський (бл. 310 до н. е. — бл. 230 до н. е.)

 

Давньогрецький астроном Аристарх Самоський народився на острові Самос близько 310 року до н. е. Був учнем відомого філософа й фізика Стратона Лампсакського. Висловив ідею про обертання Землі навколо Сонця, оцінив розміри Сонця і Місяця, а також їх відстань від Землі, на підставі спостережень фаз Місяця, сонячних і місячних затемнень.

 

Аристарх Самоський визначив тривалість тропічного й сидеричного року, зробивши помітний внесок у розвиток календаря. Він також є одним із засновників тригонометрії. На честь науковця названо кратер на Місяці астероїд 3999 Аристарх та.

 

Аристарх Самоський помер близько 230 року до н. е.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1