Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Аристарх Самоський (бл. 310 до н. е. — бл. 230 до н. е.)

 

Давньогрецький астроном Аристарх Самоський народився на острові Самос близько 310 року до н. е. Був учнем відомого філософа й фізика Стратона Лампсакського. Висловив ідею про обертання Землі навколо Сонця, оцінив розміри Сонця і Місяця, а також їх відстань від Землі, на підставі спостережень фаз Місяця, сонячних і місячних затемнень.

 

Аристарх Самоський визначив тривалість тропічного й сидеричного року, зробивши помітний внесок у розвиток календаря. Він також є одним із засновників тригонометрії. На честь науковця названо кратер на Місяці астероїд 3999 Аристарх та.

 

Аристарх Самоський помер близько 230 року до н. е.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1