Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ауверс фон Артур Юліус Фрідріх Георг (12.IX.1838 — 24.I.1915)

 

Auvers 

Німецький астроном Георг Фрідріх Юліус Артур фон Ауверс народився 12 вересня 1838 р. в м. Ґеттінґен. Упродовж 1857—1862 рр. здобував освіту в Ґеттінґенському й Кеніґсберзькому університетах. Працював (з 1866 р.) у Готській обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Артура фон Ауверса — позиційна астрономія. Він уклав (1879) перший фундаментальний каталог, що містив 539 яскравих зір.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Георг Фрідріх Юліус Артур фон Ауверс помер 24 січня 1915 р. в Берліні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1