Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бечварж Антонін (10.VI.1901 — 10.I.1965)

 

Bechvarzh 

Чеський астроном і метеоролог Антонін Бечварж народився 10 червня 1901 р. у м. Брандіс-над-Лабем-Стара-Болеславі. Здобувши вищу освіту й захистивши (1934) дисертацію в галузі метеорології в Карловому університеті в Празі, став до роботи метеорологом у Високих Татрах. У 1941—1943 рр ініціював будівництво нової обсерваторії на горі Скалнате-Плесо й очолював її протягом 1943—1950 рр.

 

Галузь наукових інтересів Антоніна Бечваржа — сонячна фотосфера, комети й метеори. Відомий (зокрема, широкому загалу аматорів астрономії) як укладач атласів зоряного неба. Дуже добре грав на фортепіано й скрипці, а також був заядлим туристом, відданим шанувальником гір. На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 4567 Бечварж.

 

Американський композитор-авангардист Джон Кейдж (John Cage) використав зоряні карти Бечваржа як основу для кількох своїх творчих робіт.

 

Антонін Бечварж помер 10 січня 1965 р. у м. Брандіс-над-Лабем-Стара-Болеслав (Чехія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1