Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бечварж Антонін (10.VI.1901 — 10.I.1965)

 

Bechvarzh 

Чеський астроном і метеоролог Антонін Бечварж народився 10 червня 1901 р. у м. Брандіс-над-Лабем-Стара-Болеславі. Здобувши вищу освіту й захистивши (1934) дисертацію в галузі метеорології в Карловому університеті в Празі, став до роботи метеорологом у Високих Татрах. У 1941—1943 рр ініціював будівництво нової обсерваторії на горі Скалнате-Плесо й очолював її протягом 1943—1950 рр.

 

Галузь наукових інтересів Антоніна Бечваржа — сонячна фотосфера, комети й метеори. Відомий (зокрема, широкому загалу аматорів астрономії) як укладач атласів зоряного неба. Дуже добре грав на фортепіано й скрипці, а також був заядлим туристом, відданим шанувальником гір. На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 4567 Бечварж.

 

Американський композитор-авангардист Джон Кейдж (John Cage) використав зоряні карти Бечваржа як основу для кількох своїх творчих робіт.

 

Антонін Бечварж помер 10 січня 1965 р. у м. Брандіс-над-Лабем-Стара-Болеслав (Чехія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1