Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бейлі Френсіс (28.IV.1774 — 30.VIII.1844)

 

Beili 

Англійський астроном Френсіс Бейлі народився 28 квітня 1774 р. у м. Ньюбері (графство Беркшир). Астрономією зацікавився після 50-річного віку (до того працював на Лондонській фондовій біржі).

 

Галузь наукових інтересів Френсіса Бейлі — позиційна астрономія, зокрема визначення широти й часу за спостереженнями зір. Уперше описав (1836) появу яскравих точок (названі «вервечки Бейлі») на краю місячного диска на початку і наприкінці повної фази сонячного затемнення, що виникає, коли сонячне світло проходить між горами на краю місячного диска.

 

Ф. Бейлі — один із фундаторів (1820) Лондонського королівського астрономічного товариства. Його чотири рази обирали президентом цього товариства. На честь науковця названо астероїд 3115 Бейлі.

 

Френсіс Бейлі помер 30 серпня 1844 р. у Лондоні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1