Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бернгем Веслі Шерберн (12.XII.1838 — 11.III.1921)

 Bernhem

 

Американський астроном Шерберн Веслі Бернгем народився 12 грудня 1838 р. у м. Тетфорді (штат Вермонт). Не здобув спеціальної астрономічної освіти — виконував (1870—1882) астрономічні спостереження у власній обсерваторії як астроном-аматор. Брав участь (1878) у визначенні астроклімату на горі Гамільтон в Каліфорнії, де згодом було відкрито Лікську обсерваторію. Упродовж 1888—1892 рр. працював у цій обсерваторії, далі (1893—1913) в Єркській обсерваторії (з 1893 — професор практичної астрономії Чиказького університету).

 

Галузь наукових інтересів Веслі Бернгема — подвійні зорі (відкрив 1274 таких об’єктів). Уклав каталог подвійних зір (1906), що містив дані про всі відомі (13655) тоді подвійні зорі, видимі в Північній півкулі Землі.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 834 Бергемія (Burnhamia).

 

Шерберн Веслі Бернгем помер 11 березня 1921 р. у м. Чикаго (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1