Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Білз Сміт Карлайл (29.VI.1899 — 2.VII.1979)

 Bilz

 

Канадський астроном Карлайл Сміт Білз народився 29 червня 1899 р. у м. Кансо (Нова Шотландія). Вищу освіту здобув в університеті Акадія (м. Волфвілл), а також в університетах Торонто і Лондона. Протягом 1927—1964 рр. працював у Домінйонській астрофізичній обсерваторії (м. Вікторія, Британська Колумбія). З 1946 р. був її директором, а також очільником усіх канадських державних астрономічних обсерваторій.

 

Галузь наукових інтересів Сміта Білза — спектроскопія зір (зокрема докладно вивчав спектри зір типу Вольфа—Райє) і міжзоряної речовини. Був президентом Канадського королівського астрономічного товариства (1952) і Американського астрономічного товариства (1962—1964).

 

На честь науковця названо кратер на місяці й астероїд 3314 Білз.

 

Карлайл Сміт Білз помер 2 липня 1979 р. в Оттаві (Канада).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1