Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бірман Бенедикт Франц Людвіг (13.III.1907 — 12.I.1986)

 

Birman 

Німецький астроном Людвіг Франц Бенедикт Бірман народився 13 березня 1907 р. у м. Гамм (Вестфалія). Вищу освіту здобув у Мюнхенському, Фрейбурзькому та Ґеттінґенському університетах упродовж 1925—1932 рр. До 1947 р. був викладачем в Єнському, Берлінському й Гамбурзському університетах. Упродовж 1947—1958 рр. очолював Інституту фізики в Ґеттінґені. З 1958 р. до 1971 р. був директором Інституту астрофізики (у складі Інституту фізики й астрофізики ім. М. Планка) в Мюнхені, а упродовж 1971—1975 рр. — директор Інституту фізики і астрофізики ім. М. Планка.

 

Галузь наукових інтересів Людвіга Бірмана — внутрішня будова зір, фізика плазми. Першим побудував теоретичні моделі конвекції в зорях (1930-ті рр.), передбачив існування постійного корпускулярного потоку від Сонця (сонячного вітру) і протяжної водневої оболонки навколо голови комет (1964). Низкана укових робіт Бірмана присвячена сонячній хромосфері й короні.

 

На честь науковця названо астероїд 73640 Бірманн.

 

Людвіг Франц Бенедикт Бірман помер 12 січня 1986 р. у Мюнхені.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1