Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бок Ян Барт (28.IV.1906 — 5.VIII.1983)

 

Bok

 

Американський астроном Барт Ян Бок народився 28 квітня 1906 р. у м. Горн (Нідерланди). Закінчивши (1926) Лейденський університет, до переїзду 1929 р. в США, був співробітником Астрономічної лабораторії імені Я. К. Каптейна Ґронінґенського університету. Протягом 1933—1957 рр. працював в Гарвардському університеті (з 1947 — професор). З 1957 р. до 1966 р. очолював обсерваторію Маунт-Стромло в Австралії і був професором Австралійського національного університету. З 1966 — професор університету Аризони (США), У 1966—1970 рр. — директор Стюардовської обсерваторії університету Аризони, а також професор цього університету.

 

Галузь наукових інтересів Барта Бока — наша галактика. Досліджував, зокрема, спіральну структуру Галактики (серед іншого, за розподілом ділянок з іонізованим воднем). Разом з Е.Ф. Рейлі відкрив (1947) в ділянках зореутворення невеликі темні туманності круглої форми (їх назвали глобулами Бока), що сильно поглинають світло й видимі лише на тлі яскравих дифузних туманностей.

 

У 1970—1976 рр. був віце-президентом Міжнародного астрономічного союзу, а протягом 1972—1974 рр. — президентом Американського астрономічного товариства. На честь науковця і його дружини названо кратер на Місяці, астероїд 1983 Бок.

 

Барт Ян Бок помер 5 серпня 1983 р. у м. Тусон (штат Аризона, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1