Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бос ван ден Гендрік Віллем (25.IX.1896 — 30.III.1974)

 

Bos 

Голландський астроном Віллем Гендрік ван ден Бос народився 25 вересня 1896 р. в Роттердамі. Вищу освіту здобув у Лейденському університеті (1925 р. захистив у ньому докторську дисертацію). Упродовж 1921—1925 рр. працював у Лейденській обсерваторії. 1925 р. переїхав у Південну Африку для трирічної роботи в обсерваторії Йоганнесбурґа, але залишався в ній на 41 рік. З 1941 р. до 1956 р. очолював цю обсерваторію. Вийшовши у відставку продовжував (до 1966 р.) виконувати астрономічні спостереження в Йоганнесбурзі, а потім у США.

 

Галузь наукових інтересів Біллема ван ден Боса — подвійні зорі. Відкрив майже 3000 нових подвійних зір, розробив метод обчислення орбіт подвійних зір й обчислив орбіти понад 150 пар таких зір. Разом із співробітниками Лейденської обсерваторії створив «Індекс Каталог візуально-подвійних зір, 1961,0», який було опубліковано в 1963 р.

 

У 1943—1944 рр. і 1955—1956 рр. був президентом Астрономічного товариства Південної Африки. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1663 ван ден Бос.

 

Віллем Гендрік ван ден Бос помер 30 березня 1974 р. в Йоганнесбурзі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1