Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівана знахідка у зразку астероїда Рюгу ставить під сумнів походження астероїдів.

26 червня 2025

Незаймані зразки з астероїда Рюгу, повернуті місією Hayabusa2 6 грудня 2020 року, були життєво важливими для покращення нашого розуміння примітивних астероїдів та формування Сонячної системи. Астероїд типу C Рюгу складається з порід, подібних до метеоритів, які називаються хондрити CI, що містять відносно велику кількість вуглецю та зазнали значних водних змін у минулому.

Дослідницька група Хіросімського університету виявила наявність мінералу джерфішериту, калійвмісного залізо-нікелевого сульфіду, у зерні Рюгу. Присутність цього мінералу є абсолютно несподіваною, оскільки джерфішерит не утворюється за умов, в яких, як вважається, Рюгу перебував протягом свого існування. Результати дослідження були опубліковані 28 травня 2025 року в журналі Meteoritics & Planetary Science.

«Джерфішерит – це мінерал, який зазвичай утворюється в середовищах, подібних до тих, що зустрічаються в енстатитових хондритах, і ніколи не був зареєстрований у хондритах CI чи інших зернах Рюгу», – каже перший автор та кореспондент Масаакі Міяхара, доцент Вищої школи передових наук та інженерії Хіросімського університету. «Його поява подібна до знаходження тропічного насіння в арктичному льоду, що вказує або на несподіване місцеве середовище, або на перенесення на великі відстані в ранній Сонячній системі».

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бос ван ден Гендрік Віллем (25.IX.1896 — 30.III.1974)

 

Bos 

Голландський астроном Віллем Гендрік ван ден Бос народився 25 вересня 1896 р. в Роттердамі. Вищу освіту здобув у Лейденському університеті (1925 р. захистив у ньому докторську дисертацію). Упродовж 1921—1925 рр. працював у Лейденській обсерваторії. 1925 р. переїхав у Південну Африку для трирічної роботи в обсерваторії Йоганнесбурґа, але залишався в ній на 41 рік. З 1941 р. до 1956 р. очолював цю обсерваторію. Вийшовши у відставку продовжував (до 1966 р.) виконувати астрономічні спостереження в Йоганнесбурзі, а потім у США.

 

Галузь наукових інтересів Біллема ван ден Боса — подвійні зорі. Відкрив майже 3000 нових подвійних зір, розробив метод обчислення орбіт подвійних зір й обчислив орбіти понад 150 пар таких зір. Разом із співробітниками Лейденської обсерваторії створив «Індекс Каталог візуально-подвійних зір, 1961,0», який було опубліковано в 1963 р.

 

У 1943—1944 рр. і 1955—1956 рр. був президентом Астрономічного товариства Південної Африки. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1663 ван ден Бос.

 

Віллем Гендрік ван ден Бос помер 30 березня 1974 р. в Йоганнесбурзі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1