Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Босс Льюїс (26.X.1846 — 5.X.1912)

 

Boss 

Американський астроном Льюїс Босс народився 26 жовтня 1846 р. у м. Провіденс (штат Род-Айленд). Закінчивши (1870) Дартмутський коледж, спершу працював у Вашингтоні клерком в державних установах, а потім у Морській обсерваторії США. У 1872—1876 рр. перебував у складі експедиції, що визначала кордон між США і Канадою вздовж 49-ї паралелі. З 1876 р. до 1911 р. очолював обсерваторію Дадлі (м. Скенектаді, штат Нью-Йорк).

 

Галузь наукових інтересів Льюїса Босса — позиційна астрономія. Виконав критичний огляд майже 100 фундаментальних зоряних каталогів й склав таблиці систематичних поправок до них. У 1878 р. на основі своїх спостережень створив каталог схилення та власних рухів 500 зір на епоху 1875 (цей каталог використовували для укладання американського астрономічного щорічника). 1879 р. розпочав спостерігати комети й обчислювати їх орбіти — завдяки цьому обсерваторія Дадлі кілька років поспіль була основним центром з обчислення орбіт нових комет. Уклав «Попередній загальний каталог» (PGC), що містить положення та власні рухи 6 188 яскравих зір (опубліковано 1910 р.) і розпочав роботу над «Загальним каталогом» (GC). Цей каталог, що містить власні рухи 33 342 зір до 7-ї величини, видав його син Бенджамін у 1936 р.

 

З 1909 р. і до кінця життя був редактором журналу «Astronomical Journal» (до 1941 р. журнал редагував син Босса Бенджамін). На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Льюїс Босс помер 5 жовтня 1912 р. в м. Олбані (штат Нью-Йорк).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1