Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бовен Спрейґ Айра (21.XII.1898 — 6.II.1973)

 

Boven 

Американський фізик і астроном Айра Спрейґ Бовен народився 21 грудня 1898 р. в Сенека-Фолз (штат Нью-Йорк). Здобувши (1921) вищу освіту у Чиказькому університеті, протягом 1921—1946 рр. працював у Каліфорнійському технологічному інституті (з 1931 р. — професор фізики). З 1946 р. до 1948 р. очолював обсерваторію Маунт-Вілсон, а упродовж 1948—1964 рр. був директором об’єднаних обсерваторій Маунт-Вілсон і Маунт-Паломар (перший директор цієї обсерваторії).

 

Галузь наукових інтересів Айри Бовена — туманності, космічні промені, конструювання оптичних приладів, експериментальна спектроскопія. Ототожнив (1927) інтенсивні емісійні лінії в спектрах газових туманностей, що, як вважали, належать невідомому на Землі хімічному елементу «небулію», із забороненими лініями йонів кисню і азоту. Брав участь (1930—1938) у перших експериментах Р. Міллікена з вивчення природи космічних променів і впливу геомагнітних явищ на їх проходження крізь атмосферу Землі. Керував роботами з доведення до робочого стану 5-метрового головного дзеркала Паломарського телескопа, сконструював допоміжне обладнання для цього телескопа.

 

Навіть після виходу на пенсію (1964) брав участь в роботах з поліпшення оптичних конструкцій декількох великих оптичних приладів, зокрема 100-дюймового телескопа в обсерваторії Лас-Кампанас. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 3363 Бовен.

 

Айра Спрейґ Бовен помер 6 лютого 1973 р. в Лос-Анджелесі (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1