Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Брукс Роберт Вільям (11.VI.1844 — 3.V.1922)

 Bruks

 

Американський астроном Вільям Роберт Брукс народився 11 червня 1844 р. у м. Мейдстон (Англія). Зацікавився астрономією в дитинстві (під час подорожі в Австралію увагу хлопця привернув секстант з допомогою якого визначали координати корабля). У 1857 р. його родина переселилася в США.

 

Здобувши фах фотографа, отримав знання конструкції об’єктива — це дозволило будувати власні телескопи. 1881 р. відкрив першу комету. Бізнесмен і аматор астрономії Вільям Сміт, вражений успіхами колеги в справі пошуку комет (у 1886 р. той відкрив три нові комети), побудував (1888) у м. Женева (штат Нью-Йорк) нову обсерваторію і будинок для сім’ї Брукса. Очолюючи обсерваторію Сміта, Брукс став (1900) також професором астрономії коледжу Гобарта в Женеві. Один з піонерів у застосуванні фотографії в астрономії. Упродовж 1883—1912 рр. (29 років астрономічних спостережень) Вільям Брукс відкрив 24 комети.

 

На честь науковця названо астероїд 2773 Брукс.

 

Вільям Роберт Брукс помер 3 травня 1922 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1