Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бруно Джордано (1548 — 17.II.1600)

 

Bruno 

Італійський філософ Джордано Бруно народився в містечку поблизу Неаполя. У 15 років став ченцем, а 1572 р. одержав сан священика, потім став доктором філософії. У 1575 р. його звинуватили в єресі. Бруно порвав з чернецтвом і після трьох років блукань по Італії переїхав у Швейцарію, а потім жив у Франції, читав лекції з астрономії спочатку в Тулузському, потім у Паризькому університетах. 1583 р. переїхав у Англію, де активно критикував схоластів і теологів, виступав проти космології Аристотеля—Птолемея. У Лондоні Бруно видав італійською мовою низку праць з філософії, а також книгу «Пронескінченність, Всесвіт і світи».

 

Бруно не вважав Сонце нерухомим центром світу — оскільки Всесвіт нескінченний, то такий центр може позначати будь-яка інша зоря. У Всесвіті незліченна кількість зір, схожих на наше Сонце, і в ньому панують одні й ті закони, а отже, між Землею і небом не існує протилежності. Пізніше Д. Бруно оселився в Німеччині, де пропагував свій світогляд, а 1592 р переїхав у Венецію. Тут потрапив до рук інквізиції. Перебуваючи 8 років у в’язниці, мужньо відстоював свої переконання і не відмовився від них.

 

Засуджений інквізицією до страти, був привселюдно спалений 17 лютого 1600 р. на Майдані Квітів у Римі.

 

Докладніше про Джордано Бруно

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1