Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

д’Аррест Луї Генріх (13.VII.1822 — 14.VI.1875)

 

d Arrest 

Німецький і данський астроном Генріх Луї д’Аррест народився 13 липня 1822 р. у Берліні. Вищу освіту здобув у Берлінському університеті. Протягом 1848 — 1852 рр. працював у Лейпцизькій обсерваторії. З 1852 р. до 1858 р. — професор Лейпцигського університету. З 1858 р. — професор і директор обсерваторії Копенгагенського університету. Разом з Йоганном Ґалле 23 вересня 1846 р. відкрив Нептун.

 

Галузь наукових інтересів Генріха д’Арреста — комети, астероїди, туманності. Відкрив три комети. Опублікував (1851) опис всіх тринадцяти відомих на той час астероїдів (у 1862 р. відкрив астероїд 76 Фрейя). Виконав (1857) точні виміри положень і дав опис 269 туманностей, а 1867 р. опублікував результати спостережень ще 1942 таких об’єктів. Одним з перших почав спектроскопічні дослідження туманностей. Першим (1873) звернув увагу на те, що туманності з яскравими лініями в спектрі (їх газова природа була встановлена пізніше) розташовані переважно в площині Молочного Шляху й що це свідчить про їх належність до нашої галактики.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Фобосі (супутник Марса), астероїд 9133 д’Аррест.

 

Генріх Луї д’Аррест помер 14 червня 1875 р. у Копенгагені (Данія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1