Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Дарвін Говард Джордж (9.VII.1845 — 7.XII.1912)

 

Darvin 

Англійський астроном і математик Джордж Говард Дарвін (син Чарльза Дарвіна) народився 9 липня 1845 р. у с. Даун (графство Кент). Здобув (1868) освіту в Трініті-коледжі Кембриджського університету. З 1873 р. викладав у цьому університеті (з 1883 р. — професор астрономії і натурфілософії).

 

Галузь наукових інтересів в астрономії — космогонія (походження й еволюція небесних тіл). Досліджував походження й еволюцію Сонячної системи, системи Земля — Місяць, подвійних зір. Запропонував (1879) резонансну теорію походження Місяця згідно з якою Місяць міг утворитися з речовини, відділеної від Землі унаслідок нестійкості, викликаної в Землі резонансними сонячними приливами.

 

У 1899—1900 рр. президент Королівського астрономічного товариства.

 

Джордж Говард Дарвін помер 7 грудня 1912 р. у Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1