Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Дарвін Говард Джордж (9.VII.1845 — 7.XII.1912)

 

Darvin 

Англійський астроном і математик Джордж Говард Дарвін (син Чарльза Дарвіна) народився 9 липня 1845 р. у с. Даун (графство Кент). Здобув (1868) освіту в Трініті-коледжі Кембриджського університету. З 1873 р. викладав у цьому університеті (з 1883 р. — професор астрономії і натурфілософії).

 

Галузь наукових інтересів в астрономії — космогонія (походження й еволюція небесних тіл). Досліджував походження й еволюцію Сонячної системи, системи Земля — Місяць, подвійних зір. Запропонував (1879) резонансну теорію походження Місяця згідно з якою Місяць міг утворитися з речовини, відділеної від Землі унаслідок нестійкості, викликаної в Землі резонансними сонячними приливами.

 

У 1899—1900 рр. президент Королівського астрономічного товариства.

 

Джордж Говард Дарвін помер 7 грудня 1912 р. у Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1