Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

д’Азамбюжа Анрі Люсьєн (28.I.1884 — 18.VII.1970)

 

 

Французький астроном Люсьєн Анрі д’Азамбюжа народився 28 січня 1884 р. у Парижі. З 15-річного віку протягом 1899—1959 рр. працював у Медонській обсерваторії. Галузь наукових інтересів — Сонце. Допоміг Анрі Деландру створити великий спектрогеліограф Медонської обсерваторії і протягом багатьох років щоденно виконував з допомогою цього інструменту фотографування хромосфери на всій площі диска Сонця. Виконав важливі дослідження структури сонячної хромосфери, сонячних волокон. Організував видання «Синоптичних карт хромосфери». У 1949—1951 рр. — президент Французького астрономічного товариства.

 

Люсьєн Анрі д’Азамбюжа помер 18 липня 1970 р.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1