Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи спостерігають пробудження масивної чорної діри в реальному часі

18 червня 2024

 

Наприкінці 2019 року раніше нічим не примітна галактика SDSS1335+0728 раптом почала сяяти яскравіше, ніж будь-коли раніше. Щоб зрозуміти чому, астрономи використали дані спостережень кількох космічних і наземних обсерваторій, зокрема Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), щоб відстежити, як змінюється яскравість галактики. Виконане дослідження дало змогу дійти висновку, що вони є свідками змін, яких раніше не бачили в галактиці — ймовірно, це результат раптового пробудження масивної чорної діри в її ядрі.

Докладніше:

Нове моделювання пояснює, як надмасивні чорні діри виросли так швидко

16 червня 2024

 

Одна з головних наукових цілей обсерваторій наступного покоління (наприклад, космічного телескопа Джеймса Вебба) — спостереження за першими галактиками у Всесвіті — тими, що існували під час Космічного світанку (Cosmic Dawn). В цей період у нашому всесвіті утворилися перші зорі, галактики та чорні діри, приблизно через 50 мільйонів — 1 мільярд років після Великого Вибуху. З’ясувавши, як ці галактики формувалися та еволюціонували протягом найдавніших космологічних періодів, астрономи матимуть повну картину того, як Всесвіт змінювався з часом.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

д’Азамбюжа Анрі Люсьєн (28.I.1884 — 18.VII.1970)

 

 

Французький астроном Люсьєн Анрі д’Азамбюжа народився 28 січня 1884 р. у Парижі. З 15-річного віку протягом 1899—1959 рр. працював у Медонській обсерваторії. Галузь наукових інтересів — Сонце. Допоміг Анрі Деландру створити великий спектрогеліограф Медонської обсерваторії і протягом багатьох років щоденно виконував з допомогою цього інструменту фотографування хромосфери на всій площі диска Сонця. Виконав важливі дослідження структури сонячної хромосфери, сонячних волокон. Організував видання «Синоптичних карт хромосфери». У 1949—1951 рр. — президент Французького астрономічного товариства.

 

Люсьєн Анрі д’Азамбюжа помер 18 липня 1970 р.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1