Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Джорджа ван Бісбрука

 

 

Американський астроном Джордж ван Бісбрук народився 21 січня 1880 р. (помер 23 лютого 1974 р.) в Генті (Бельгія) в родині художників. Незважаючи на бажання юнака займатися астрономією, батьки настояли на тому, щоб він мав більш «практичний» фах і поступив до Гентського університету, де вивчав інженерну справу. Після закінчення 1902 р. університету працював у Брюсселі в департаменті шляхів і мостів, але часто провадив ночі в обсерваторії в Укклі, спостерігаючи змінні та подвійні зорі. Два роки вивчав астрономію в Гейдельберзькій і Потсдамській обсерваторіях і після повернення до Бельгії 1908 р. залишив посаду інженера і повністю віддався астрономії. У 1917 р. переїхав до США і працював в Йеркській обсерваторії Чікагського університету (з 1923 р. — професор практичної астрономії). Пішовши 1945 р. у відставку із званням почесного професора Чікагського університету, продовжував спостерігати на телескопах Йеркської обсерваторії. Починаючи з 1963 р., був консультантом у Місячно-планетній лабораторії Аризонського університету і до останніх днів життя провадив дослідження на інструментах обсерваторій цього університету і на 210-сантиметровому рефлекторі обсерваторії Кітт-Пік.

 

Основні наукові праці ван Бісбрука присвячені вивченню подвійних зір. Протягом 60 років візуально вимірював за допомогою нитяного мікрометра взаємні положення зір у подвійних системах. Однорідні ряди його спостережень мають велику цінність для однієї з фундаментальних проблем — визначення мас зір. Дуже точними завжди були положення комет, астероїдів, супутників планет, які ван Бісбрук визначав за фотографіями. Відкрив 11 астероїдів, 3 нові комети, одна з котрих виявилася періодичною (з періодом 12,4 роки). Протягом багатьох років систематично вивчав власний рух зір, розташованих поблизу Сонця. Відкрив декілька зір дуже низької світимості, одну з них, супутник зорі В0 + 4°4048, називають зорею ван Бісбрука. Уже в похилому віці брав участь у кількох експедиціях (Бразілія, 1947; Корея, 1948; Судан, 1952) для визначення точного положення зір поблизу диска Сонця під час повних сонячних затемнень з метою перевірки загальної теорії відносності.

 

Був членом ряду астрономічних товариств, нагороджений преміями Національного географічного товариства США (1952), Національної АН США (1958).

 

М. Г. Родрігес

Джерело: Короткий астрономічний календар 1980

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1