Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Близнюк-Південь» розкрив походження несподіваних відмінностей в гігантських подвійних зорях

30 квітня 2024

Астрономи підтверджують, що відмінності в хімічному складі подвійних зір можна простежити до ранніх стадій їх формування.

 

 

За допомогою телескопа Gemini South («Близнюк-Південь») група астрономів вперше підтвердила, що відмінності в складі подвійних зір можуть виникати через хімічні зміни в хмарі речовини, з якої вони утворилися. Результати допомагають пояснити, чому зорі, сформовані з однієї молекулярної хмари, можуть мати різний хімічний склад і містити різні планетні системи, що є проблемою для сучасних моделей формування зір і планет.

Докладніше:

Зоряні перемички показують: розвиток ранніх галактик у Всесвіті відбувався набагато швидше, ніж вважалося раніше

24 квітня 2024

Ранні галактики були не такими хаотичними і розвивалися набагато швидше, ніж вважали астрономи раніше.

 

Це випливає з результатів дослідження, яке «озирнулося» на понад десять мільярдів років назад. Міжнародна група астрономів під керівництвом науковців з Даремського університету, Великобританія, використала космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), щоб знайти докази формування в галактик барів [Бар галактики (англ. bar — перемичка) — складова багатьох спіральних і неправильних галактик, яка лежить у площині диска і має вигляд витягнутого ущільнення із зір і міжзоряного газу.], коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років. Результати дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Вільяма Пікерінґа

 

 

Американський астроном Вільям Генрі Пікерінг народився 15 лютого 1858 р. (помер 16 січня 1938 р.) у Бостоні. 1879 р. закінчив Массачусетський технологічний інститут і того ж року почав працювати в Гарвардській обсерваторії, директором якої був його брат, відомий астроном Е. Ч. Пікерінг. Після виходу у відставку в 1924 р. працював у власній обсерваторії на Ямайці.

 

Наукові праці Пікерінга присвячені головним чином вивченню планет та їх супутників. Починаючи з 1888 р. і до кінця життя, він систематично спостерігав Марс — фотографував планету, робив візуальні зарисовки. Протягом довгого часу візуально спостерігач III супутник Юпітера — Ганімед. 1899 р. відкрив IX супутник Сатурна Фебу і знайшов, що вона обертається навколо планети у зворотному напрямку. Спостерігаючи протягом багатьох років деякі кратери на поверхні Місяця (зокрема, кратер Ератосфен), Пікерінг прийшов до висновку про зміни на поверхні Місяця (ці зміни відмічали також інші астрономи).

 

Як і П. Ловелл, Пікерінг був упевненим прибічником гіпотези про існування в Сонячній системі позанептунової планети. 1907 р. він опублікував свою першу працю з обчисленнями положення планети на небі, і в 1919 р. в обсерваторії Маунт-Вілсон були одержані фотографії ділянки неба, вказаної Пікерінгом, але планету не знайшли. Після відкриття Плутона (1930) його зображення знайшли на цих фотопластинках поблизу місця, розрахованого Пікерінгом. Проте блиск Плутона був значно менший очікуваного, тому його не помітили.

 

Пікерінг перший запропонував використовувати дзеркало, що обертається, для визначення швидкості метеорів (1899); цей метод набув великого поширення. Виконав статистичне дослідження більшості відомих кометних орбіт (1910). Протягом 1878—1932 рр. очолював шість експедицій для спостереження повних сонячних затемнень, брав участь в організації спостережних станцій Гарвардської обсерваторії в Південній Каліфорнії, Перу, Південній Африці, на Ямайці. В 1893—1894 рр. керував будівництвом обсерваторії П. Ловелла недалеко від Флагстаффа в Арізоні.

 

Пікерінг був членом Національної АН США; одержав премію ім. Лаланда Паризької АН (1905), медаль ім. Жансена Французького астрономічного товариства (1909), дві медалі Мексиканського астрономічного товариства.

 

М. Г. Родрігес

Джерело: Короткий астрономічний календар 1985

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1