Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Джонсон Лестер Гарольд (17.IV.1921 — 2.IV.1980)

 

Dzhonson 

Американський астроном Гарольд Лестер Джонсон народився 17 квітня 1921 р. у Денвері (шт. Колорадо). Здобув (1942) вищу освіту в Денверському університеті. Протягом 1942—1945 рр. працював у Массачусетському технологічному інституті, потім — у Лікській, Ловеллівській, Вошбернській і Єркській обсерваторіях. У 1952—1959 роках — астроном Ловеллівської обсерваторії. Протягом 1959—1962 рр. — професор астрономії Техаського університету. З 1962 р. — професор Аризонського університету й астроном Стюардовської обсерваторії цього університету. З 1969 р. був також професором Астрономічного інституту Національного університету в Мехіко (Мексика).

 

Галузь наукових інтересів Гарольда Джонсона — зоряна фотометрія. Один із засновників інфрачервоної астрономії. Створив (1953) разом з Вільямом Морганом і Д. Гаррісом триколірну широкосмугову електрофотометричну систему для видимої та ближньої ультрафіолетової ділянки спектру (систему UB, V), ухвалену як міжнародний стандарт для зоряної фотометрії. Виконав у цій системі багато дуже точних спостережень зір і побудував діаграми Герцшпрунга—Рессела, які використали інші дослідники для вивчення зоряної еволюції. Відкрив (1964) надлишкове інфрачервоне випромінювання квазара 3С 273.

 

Гарольд Лестер Джонсон помер 2 квітня 1980 р. в Мехіко.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1