Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Джонсон Лестер Гарольд (17.IV.1921 — 2.IV.1980)

 

Dzhonson 

Американський астроном Гарольд Лестер Джонсон народився 17 квітня 1921 р. у Денвері (шт. Колорадо). Здобув (1942) вищу освіту в Денверському університеті. Протягом 1942—1945 рр. працював у Массачусетському технологічному інституті, потім — у Лікській, Ловеллівській, Вошбернській і Єркській обсерваторіях. У 1952—1959 роках — астроном Ловеллівської обсерваторії. Протягом 1959—1962 рр. — професор астрономії Техаського університету. З 1962 р. — професор Аризонського університету й астроном Стюардовської обсерваторії цього університету. З 1969 р. був також професором Астрономічного інституту Національного університету в Мехіко (Мексика).

 

Галузь наукових інтересів Гарольда Джонсона — зоряна фотометрія. Один із засновників інфрачервоної астрономії. Створив (1953) разом з Вільямом Морганом і Д. Гаррісом триколірну широкосмугову електрофотометричну систему для видимої та ближньої ультрафіолетової ділянки спектру (систему UB, V), ухвалену як міжнародний стандарт для зоряної фотометрії. Виконав у цій системі багато дуже точних спостережень зір і побудував діаграми Герцшпрунга—Рессела, які використали інші дослідники для вивчення зоряної еволюції. Відкрив (1964) надлишкове інфрачервоне випромінювання квазара 3С 273.

 

Гарольд Лестер Джонсон помер 2 квітня 1980 р. в Мехіко.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1