Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Ейлер Леонард (15.IV.1707 — 18.IX.1783)

 

Eiler 

Швейцарський математик, механік і фізик Леонард Ейлер народився 15 квітня 1707 р. в Базелі. Вищу освіту здобув (1723) у Базельському університеті, ставши студентом у 13-річному віці. 1727 р. переїхав до Росії, де працював до 1741 р. професором Санкт-Петербурзького університету. Протягом 1741— 1766 рр. — президент Берлінської академії наук, а потім повертається знову в Росію, де працює до кінця життя.

 

Галузь наукових інтересів Леонарда Ейлера в астрономії — небесна механіка, сферична, практичній і морехідна астрономія. Обчислив (1746) збурення Місяця і опублікував місячні таблиці. Розробляв загальні теорії руху Місяця. Показав (1747) можливість створення ахроматичного об’єктива шляхом комбінування двох лінз зі скла з різним коефіцієнтом заломлення (перший такий об’єктив виготовив англійський оптик Дж. Доллонд у 1758 р.). Запропонував (1748) гіпотезу згідно з якою кометні хвости, полярні сяйва й зодіакальне світло спричинені дією сонячного випромінювання на атмосферу чи речовину небесного тіла.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2002 Ейлер.

 

Леонард Ейлер помер 18 вересня 1783 р. в м. Санкт-Петербург (Росія).

 

Докладніше про Леонарда Ейлера

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1