Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Емден Роберт (4.III.1862 — 8.X.1940)

 

 

Швейцарський астрофізик і геофізик Роберт Емден народився 4 березня 1862 р. у м. Санкт-Ґаллен. Здобув освіту в університетах Гейдельберга, Берліна й Страсбурга. Упродовж 1899—1934 рр. працював у Вищій технічній школі в Мюнхені. Був також почесним професором астрофізики в Мюнхенському університеті й редактором журналу Zeitschrift fur Astrophysik, заснованого в 1930 р. У 1934 р. повернувся до Швейцарії, жив в Цюріху й продовжував наукові дослідження.

 

Галузь наукових інтересів Роберта Емдена — застосування термодинаміки до проблем астрофізики й геофізики. Розробив теорію (її викладено у монографії «Газові кулі: застосування механічної теорії високої температури до космологічних і метеорологічних проблем», 1907) політропної рівноваги газової кулі, що дала змогу побудувати моделі внутрішньої будови зір залежно від розподілу в них густини речовини. Цю теорію також застосував до туманностей, інших космічних об’єктів, земної атмосфери. Запропоновані теоретичні методи стали основою для подальших досліджень з цього питання.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Роберт Емден помер 8 жовтня 1940 р. в Цюриху.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1