Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фалес Мілетський (прибл. 624 до н. е. — 548 до н. е.)

 Fales

 

Давньогрецький філософ, математик і астроном Фалес Мілетський народився прибл. 624 р. до н. е. у м. Мілет (Мала Азія). Походив із знатного фінікійського роду. Багато подорожував (у молоді роки відвідав Єгипет, де в школах Мемфіса і Фів вивчав різні науки). Повернувшись на батьківщину, заснував у Мілеті філософську школу. Передбачив сонячне затемнення (28 травня 585 до н. е.). Визначив дати сонцестояння і рівнодення, встановив тривалість року (365 днів), відкрив факт руху Сонця відносно зір.

 

Фалеса вважають найпершим грецьким астрономом, а також першим мудрецем серед знаменитих «семи мудреців» далекого минулого. На честь науковця названо кратер на Місяця.

 

Фалес Мілетський помер прибл. 548 р. до н. е. у м. Мілет.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1