Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фрідман Герберт (21.VI.1916 — 9.IX.2000)

 

Fridman Herbert 

Американський астроном Герберт Фрідман народився 21 червня 1916 р. в Брукліні. Здобув (1936) вищу освіту в Бруклінському коледжі. З 1940 р. співробітник Дослідницької лабораторії Військово-морського флоту США у Вашингтоні (протягом 1958—1963 років очолював відділ атмосфери і астрофізики, з 1963 р. — відділ наук про космос). З 1960 року — професор фізики університету штату Меріленд. З 1963 р. також був провідним науковим співробітником Центру космічних досліджень імені Е.О. Галберта.

 

Галузь наукових інтересів ― позаатмосферна астрономія (один із її фундаторів). Керував першими експериментами, що дозволили з допомогою висотних ракет відкрити рентгенівське випромінювання Сонця. Уперше виміряв випромінювання зір у далекій ультрафіолетовій ділянці спектра. Виконав багато досліджень з допомогою ракет і штучних супутників Землі з виявлення і вимірювання космічного рентгенівського і γ-випромінювань.

 

Один із засновників Міжнародної академії астронавтики.

 

Герберт Фрідман помер 9 вересня 2000 р. у Арлінґтоні, передмісті Вашингтона.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1