Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи спостерігають пробудження масивної чорної діри в реальному часі

18 червня 2024

 

Наприкінці 2019 року раніше нічим не примітна галактика SDSS1335+0728 раптом почала сяяти яскравіше, ніж будь-коли раніше. Щоб зрозуміти чому, астрономи використали дані спостережень кількох космічних і наземних обсерваторій, зокрема Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), щоб відстежити, як змінюється яскравість галактики. Виконане дослідження дало змогу дійти висновку, що вони є свідками змін, яких раніше не бачили в галактиці — ймовірно, це результат раптового пробудження масивної чорної діри в її ядрі.

Докладніше:

Нове моделювання пояснює, як надмасивні чорні діри виросли так швидко

16 червня 2024

 

Одна з головних наукових цілей обсерваторій наступного покоління (наприклад, космічного телескопа Джеймса Вебба) — спостереження за першими галактиками у Всесвіті — тими, що існували під час Космічного світанку (Cosmic Dawn). В цей період у нашому всесвіті утворилися перші зорі, галактики та чорні діри, приблизно через 50 мільйонів — 1 мільярд років після Великого Вибуху. З’ясувавши, як ці галактики формувалися та еволюціонували протягом найдавніших космологічних періодів, астрономи матимуть повну картину того, як Всесвіт змінювався з часом.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фрідман Герберт (21.VI.1916 — 9.IX.2000)

 

Fridman Herbert 

Американський астроном Герберт Фрідман народився 21 червня 1916 р. в Брукліні. Здобув (1936) вищу освіту в Бруклінському коледжі. З 1940 р. співробітник Дослідницької лабораторії Військово-морського флоту США у Вашингтоні (протягом 1958—1963 років очолював відділ атмосфери і астрофізики, з 1963 р. — відділ наук про космос). З 1960 року — професор фізики університету штату Меріленд. З 1963 р. також був провідним науковим співробітником Центру космічних досліджень імені Е.О. Галберта.

 

Галузь наукових інтересів ― позаатмосферна астрономія (один із її фундаторів). Керував першими експериментами, що дозволили з допомогою висотних ракет відкрити рентгенівське випромінювання Сонця. Уперше виміряв випромінювання зір у далекій ультрафіолетовій ділянці спектра. Виконав багато досліджень з допомогою ракет і штучних супутників Землі з виявлення і вимірювання космічного рентгенівського і γ-випромінювань.

 

Один із засновників Міжнародної академії астронавтики.

 

Герберт Фрідман помер 9 вересня 2000 р. у Арлінґтоні, передмісті Вашингтона.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1