Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фрідман Герберт (21.VI.1916 — 9.IX.2000)

 

Fridman Herbert 

Американський астроном Герберт Фрідман народився 21 червня 1916 р. в Брукліні. Здобув (1936) вищу освіту в Бруклінському коледжі. З 1940 р. співробітник Дослідницької лабораторії Військово-морського флоту США у Вашингтоні (протягом 1958—1963 років очолював відділ атмосфери і астрофізики, з 1963 р. — відділ наук про космос). З 1960 року — професор фізики університету штату Меріленд. З 1963 р. також був провідним науковим співробітником Центру космічних досліджень імені Е.О. Галберта.

 

Галузь наукових інтересів ― позаатмосферна астрономія (один із її фундаторів). Керував першими експериментами, що дозволили з допомогою висотних ракет відкрити рентгенівське випромінювання Сонця. Уперше виміряв випромінювання зір у далекій ультрафіолетовій ділянці спектра. Виконав багато досліджень з допомогою ракет і штучних супутників Землі з виявлення і вимірювання космічного рентгенівського і γ-випромінювань.

 

Один із засновників Міжнародної академії астронавтики.

 

Герберт Фрідман помер 9 вересня 2000 р. у Арлінґтоні, передмісті Вашингтона.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1