Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гайнд Рассел Джон (12.V.1823 — 23.XII.1895)

 Haind

 

Англійський астроном Джон Рассел Гайнд народився 12 травня 1823 р. у м. Ноттінгем. У 1840 р. приїхав до Лондона з метою здобути професію цивільного інженера, але облишив цю затію й пристав на пропозицію працювати в Гринвіцькій обсерваторії під керівництвом Джорджа Бідделя Ейрі. Через чотири роки він очолив приватну обсерваторію Джорджа Бішопа. Упродовж 1853—1891 рр. був керівником «Морського альманаху» (англ. Nautical Almanac).

 

Галузь наукових інтересів Джона Гайнда — астероїди, змінні зорі. Він був серед перших, хто розпочав пошук астероїдів (відкрив 10 цих об’єктів). Також відкрив 2 комети, змінну зорю Т Тельця і відбивну туманність, що з нею пов’язана (її називають змінною туманністю Гайнда). Одним з перших спостерігав (1851) під час повного сонячного затемнення протуберанці.

 

У 1880 р. був президентом Королівського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1897 Гайнд.

 

Джон Рассел Гайнд помер 23 грудня 1895 р. у Твікенемі (передмістя Лондона).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1