Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґрімальді Франческо Марія (2.IV.1618 — 28.XII.1663)

 

Grimaldi 

Італійський фізик і астроном Франческо Марія Ґрімальді народився 2 квітня 1618 р. у м. Болонья. У 1647 р. став доктором філософії, а у 1651 р. прийняв сан священика. Викладав в єзуїтському коледжі в Болоньї спершу філософію (внаслідок суперечок його усунули від її викладання), потім математику.

 

Відкрив дифракцію світла (результати оприлюднив у 1665 р.). Разом з Дж. Б. Річчолі склав карту Місяця й запровадив назви утворень на його поверхні, які використовують донині. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Франческо Марія Ґрімальді помер 28 грудня 1663 р. в м. Болонья (Італія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1