Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґрінстейн Джессі Леонард (15.X.1909 — 21.X.2002)

 

Grinstein 

Американський астроном Леонард Джессі Ґрінстейн народився 15 жовтня 1909 р. в Нью-Йорку. Закінчивши (1929) Гарвардський університет, розпочав підприємницьку діяльність, але повернуся в Гарвард й упродовж 1934—1937 рр. здобув астрономічну освіту. Протягом 1937—1948 рр. працював в Єркській обсерваторії (з 1939 р. до 1948 р. — також в обсерваторії Макдональд). З 1948 р. — співробітник обсерваторій Маунт-Вільсон і Маунт-Паломар. Упродовж 1949—1972 рр. — також професор Каліфорнійського технологічного інституту (пішов у відставку офіційно у 1980 р.).

 

Галузь наукових інтересів Леонарда Ґрінстейна — зорі й міжзоряне середовище. Одним з перших спробував (1937) визначити розміри пилових часток в міжзоряному просторі. Пояснив поляризацію випромінювання зір за рахунок орієнтації пилинок в міжзоряному магнітному полі (механізм Дейвіса—Ґрінстейна). Досліджував дифузне випромінювання в Галактиці.

 

З 1939 р. активно досліджував хімічний склад зоряних атмосфер з метою вивчення процесів утворення та еволюції хімічних елементів у Всесвіті. Розробив спектральну класифікацію білих карликів, визначив температури, радіуси й маси багатьох з них. Був учасником перших робіт з оптичного ототожнення квазарів за їх спектрами.

 

На честь науковця названо астероїд 4612 Ґрінстейн.

 

Леонард Джессі Ґрінстейн помер 21 жовтня 2002 р.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1