Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ганзен Андреас Петер (8.XII.1795 — 28.III.1874)

 Hanzen

 

Данський і німецький астроном та геодезист Петер Андреас Ганзен народився 8 грудня 1795 р. у м. Тондерн (Шлезвіг — край в Німеччині й Данії). Освіту здобував спершу самотужки, а 1820 р. зміг приїхати в Копенгаген до Генріха Шумахера для вивчення математики та астрономії — з 1821 р. як постійний співробітник допомагав Шумахеру в градусних вимірюваннях в Гольштейні (на півночі Німеччини). Упродовж 1825—1874 рр. очолював обсерваторію в м. Ґота.

 

Галузь наукових інтересів Петера Ганзена — рух небесних тіл. Уточнив теорію руху Місяця, теорії збуреного руху планет, астероїдів і комет, теорію сонячних затемнень. Склав (1857) таблиці рухи Місяця (їх точність була такою високою, що розбіжності між табличними значеннями і даними спостережень за сто років (1750—1850) не перевищували 2″). Їх використовували до XX ст. для створення всіх астрономічних щорічників. Разом з данським астрономом X. Олуфсеном розробив (1854) таблиці руху Сонця.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Помер Петер Андреас Ганзен 28 березня 1874 р. в Ґоті (Німеччина).

 

Докладніше про Петера Андреаса Ганзена

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1