Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гілтнер Альберт Вільям (27.VIII.1914 — 30.ІХ.1991)

 

Hiltner 

Американський астроном Вільям Альберт Гілтнер народився 27 серпня 1914 р. у м. Континенталь (штат Огайо). Закінчив (1937) університет в Толідо й Мічиганський університет (1942). Упродовж 1943—1971 рр. працював в Єркській обсерваторії (її директор у 1963—1966 рр.). З 1955 р. — професор Чиказького університету. Протягом 1971—1982 рр. — професор астрономії та завідувач кафедри Мічиганського університету й директор Детройської обсерваторії (у м. Енн-Арбор). Заснував оптичну астрономічну обсерваторію (MDM Observatory), де 1986 р. встановлено 2,4 м телескоп названий на його честь.

 

Галузь наукових інтересів Вільяма Гілтнера — зоряна спектроскопія і електрофотометрія. Виконав багато фотоелектричних спостережень зір. Створив (1946) разом з Р. Вільямсом «Фотометричний атлас зоряних спектрів». Разом з Дж. Холом відкрив (1948) лінійну міжзоряну поляризацію зоряного світла. Уклав і опублікував (1956) перші каталоги поляризації світла зір. Вивчав зв’язок між ступенем поляризації і величиною міжзоряного поглинання світла. Конструював електрофотометри, спектрофотометри, електронно-оптичні перетворювачі для астрономічних цілей.

 

На честь науковця названо астероїд 4924 Гілтнер.

 

Вільям Альберт Гілтнер помер 30 вересня 1991 р. у м. Анн-Арбор (шт. Мічиган).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1