Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Голден Сінґлтон Едвард (5.XI.1846 — 16.III.1914)

 

Holden 

Американський астроном Едвард Сінґлтон Голден народився 5 листопада 1846 р. у м. Сент-Луїс (штат Міссурі). Закінчивши (1866) Вашингтонський університет в Сент-Луїсі, навчався далі у військовій академії Вест-Пойнт (у 1871—1873 рр. викладав у цій академії). Упродовж 1873—1881 рр. професор математики й асистент С. Ньюкомба у Військово-морській обсерваторії. З 1881 р. до 1885 р. очолював Уошбернську обсерваторію Вісконсинського університету. У 1885—1888 рр. — президент Каліфорнійського університету. У 1874 р. його запросили до участі в створенні Лікської обсерваторії (розробив її остаточний проект, був головним консультантом під час будівництва). Після завершення будівництва (1888) — директор Лікської обсерваторії до 1897 р. З 1901 р. до кінця життя працював бібліотекарем в академії Вест-Пойнт.

 

Галузь наукових інтересів Едварда Голдена — спостереження планет (і їх супутників), туманностей, зір. Отримав з допомогою 36-дюймового Лікського рефрактора велику кількість якісних фотографій Місяця і планет.

 

Був головним організатором і першим (1889—1891) президентом Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 872 Гольда.

 

Едвард Сінґлтон Голден помер 16 березня 1914 р. у м. Вест-Пойнт (штат Нью-Йорк, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1