Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гольмберґ Бертіль Ерік (13.XI.1908 — 1.II.2000)

 

Holmberg 

Шведський астроном Ерік Бертіль Гольмберґ народився 13 листопада 1908 р. у м. Шіллінгарюд. Вищу освіту здобув у Лундському університеті. Упродовж 1938—1959 рр. працював в обсерваторії Лундського університету. З 1959 р. — професор астрономії і директор обсерваторії Уппсаласького університету.

 

Галузь наукових інтересів Еріка Гольмберґа — позагалактична астрономія. Вивчав одиночні, подвійні й кратні галактики, визначив їх маси і розміри (отримав залежність між масою, світимістю і показником кольору для галактик і з допомогою цієї залежності знайшов маси 28 зоряних систем). Визначив найімовірніший склад (19 об’єктів) Місцевого скупчення галактик. Деталізував класифікацію Едвіна Габбла для спіральних і неправильних галактик. Вивчав поглинання світла темною матерією в спіральних рукавах галактик. Ініціював укладання (1973) Уппсаласького загального каталогу галактик. На честь науковця названо 3573 Гольмберґ.

 

Ерік Бертіль Гольмберґ помер 1 лютого 2000 р. у м. Партілле (Швеція).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1