Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

І Сін (683 — 727)

 

I Sin 

Китайський астроном, математик, буддійський монах І Сін народився 683 р. в окрузі Вейчжоу повіту Чанле (сучасний повіт Наньле провінції Хенань). Упродовж 724—725 рр. за дорученням імператорського двору виконав геодезичні вимірювання щоб отримати нові дані для передбачення сонячних затемнень, проведення реформи календаря і вимірювання дуги меридіана (отримане значення величини дуги меридіана мало відрізняється від сучасного значення).

 

На підставі астрономічних астрономічних спостережень визначив полярні відстані 28 зір, що належать зодіакальним сузір’ям. Сконструював бронзову армілярну сферу й з її допомогою визначав координати небесних світил. Порівнявши визначені ним координати зір з координатами, відомими з більш ранніх джерел, встановив, що деякі зорі сузір’я Стрільця змінили своє положення. Зважаючи на цей факт, висловив ідею про існування власного руху зір. Виготовив небесний глобус з годинниковим механізмом.

 

І Сін помер 727 р. у Чан’ані.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1