Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зоряні перемички показують: розвиток ранніх галактик у Всесвіті відбувався набагато швидше, ніж вважалося раніше

24 квітня 2024

Ранні галактики були не такими хаотичними і розвивалися набагато швидше, ніж вважали астрономи раніше.

 

Це випливає з результатів дослідження, яке «озирнулося» на понад десять мільярдів років назад. Міжнародна група астрономів під керівництвом науковців з Даремського університету, Великобританія, використала космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), щоб знайти докази формування в галактик барів [Бар галактики (англ. bar — перемичка) — складова багатьох спіральних і неправильних галактик, яка лежить у площині диска і має вигляд витягнутого ущільнення із зір і міжзоряного газу.], коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років. Результати дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Докладніше:

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

І Сін (683 — 727)

 

I Sin 

Китайський астроном, математик, буддійський монах І Сін народився 683 р. в окрузі Вейчжоу повіту Чанле (сучасний повіт Наньле провінції Хенань). Упродовж 724—725 рр. за дорученням імператорського двору виконав геодезичні вимірювання щоб отримати нові дані для передбачення сонячних затемнень, проведення реформи календаря і вимірювання дуги меридіана (отримане значення величини дуги меридіана мало відрізняється від сучасного значення).

 

На підставі астрономічних астрономічних спостережень визначив полярні відстані 28 зір, що належать зодіакальним сузір’ям. Сконструював бронзову армілярну сферу й з її допомогою визначав координати небесних світил. Порівнявши визначені ним координати зір з координатами, відомими з більш ранніх джерел, встановив, що деякі зорі сузір’я Стрільця змінили своє положення. Зважаючи на цей факт, висловив ідею про існування власного руху зір. Виготовив небесний глобус з годинниковим механізмом.

 

І Сін помер 727 р. у Чан’ані.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1