Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

І Сін (683 — 727)

 

I Sin 

Китайський астроном, математик, буддійський монах І Сін народився 683 р. в окрузі Вейчжоу повіту Чанле (сучасний повіт Наньле провінції Хенань). Упродовж 724—725 рр. за дорученням імператорського двору виконав геодезичні вимірювання щоб отримати нові дані для передбачення сонячних затемнень, проведення реформи календаря і вимірювання дуги меридіана (отримане значення величини дуги меридіана мало відрізняється від сучасного значення).

 

На підставі астрономічних астрономічних спостережень визначив полярні відстані 28 зір, що належать зодіакальним сузір’ям. Сконструював бронзову армілярну сферу й з її допомогою визначав координати небесних світил. Порівнявши визначені ним координати зір з координатами, відомими з більш ранніх джерел, встановив, що деякі зорі сузір’я Стрільця змінили своє положення. Зважаючи на цей факт, висловив ідею про існування власного руху зір. Виготовив небесний глобус з годинниковим механізмом.

 

І Сін помер 727 р. у Чан’ані.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1