Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Камінський Міхал (24.XI 1879 — 18.IV 1973)

 

Kaminskyi 

Російський і польський астроном Міхал Камінський народився 24 листопада 1879 р. в Могильовській губернії (тепер Білорусія). Закінчивши (1903) Петербурзький університет, працював упродовж 1903—1908 рр. у Пулковській обсерваторії. У 1909—1914 рр. — науковий співробітник гідрографічного відділу російського військово-морського флоту. Протягом 1914—1920 рр. — астроном військового порту в м. Владивосток (з 1919 р. — також начальник Морської обсерваторії, яку він заснував там). На запрошення гідрографічного відділу японського морського флоту у 1920—1922 рр. працював у Токіо. У 1922 р. переїхав до Польщі. З 1923 р. — професор астрономії Варшавського університету і директор університетської обсерваторії. У 1935 р. організував астрономічний відділ у метеорологічній обсерваторії на горі Піп-Іван в Карпатах. У 1945—1963 рр. виконував науково-дослідну роботу в Кракові. 1963 р. повернувся до Варшави, де продовжував свої наукові дослідження.

 

Галузь наукових інтересів Міхала Камінського — комети (засновник польської кометної школи). Вивчав руху комет Вольфа 1 і Галлея. Побудував теорію руху комети Вольфа 1 з урахуванням збурень від шести планет (від Венери до Урана) і негравітаціонних ефектів. Розробив новий метод, що дає змогу оцінювати планетні збурення кометної орбіти, і застосував його для вивчення руху комети Галлея на великому інтервалі часу. Виконав низку досліджень з гідрографії, земного магнетизму, астрометрії та метеорології.

 

На честь науковця комета 14P/Вольфа з 1971 р. має назву «комета Вольфа—Камінського».

 

Міхал Камінський помер 18 квітня 1973 р. у Варшаві (Польща).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1