Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Кеннон Джамп Енні (11.XI.1863 — 13.IV.1941)

 

Kennon 

 

Американський астроном Енні Джамп Кеннон народилася 11 грудня 1863 р. в Доувері (штат Делавер). Вищу освіту здобула (1884) у Велслі-коледжі. З 1896 р. працювала в Гарвардській обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Енні Кеннон — змінні зорі, спектральна класифікація зір. Керувала (разом з Едвардом Пікерінгом) розробкою Гарвардської спектральної класифікації зір. Виконала класифікацію всіх зір з каталога Генрі Дрейпера, Єльського каталогу, а також каталогу, складеного в обсерваторії на мисі Доброї Надії. Всього Кеннон класифікувала спектри майже 350 000 зір. У 1903 р. і 1907 р. уклала каталоги змінних зір. Відкрила близько 300 змінних і 5 нових зір (більшу частину з них за їхніми спектральним характеристиками).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Енні Джамп Кеннон померла 13 квітня 1941 р. у м. Кембридж (штат Массачусетс).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1