Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Керрінґтон Кристофер Річард (26.V.1826 — 27.XII.1875)

 

 

Англійський астроном Річард Кристофер Керрінґтон народився 26 травня 1826 р. в Лондоні. Вищу освіту здобув (1848) у Кембриджському університеті. Протягом 1849—1852 рр. був спостерігачем в обсерваторії Даремського університету. Упродовж 1853—1861 рр. працював у власній обсерваторії в Редхіллі.

 

Галузь наукових інтересів Річарда Керрінґтона — Сонце. Відкрив (незалежно від Ріхарда Годжсона) спалахи на Сонці — 1 вересня 1859 р. зареєстрував потужний сонячний спалах, який було помітно на тлі яскравої фотосфери в «білому світлі» без застосування світлофільтрів.

 

Після тривалих спостережень довів (1863), що Сонце обертається не як тверде тіло. Запропонував умовний початковий меридіан для відліку геліографічніх довгот. Уклав (1857) каталог точних положень 3735 навколополюсних зір.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Річард Кристофер Керрінґтон помер 27 грудня 1875 р. у м. Черт (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1