Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Керрінґтон Кристофер Річард (26.V.1826 — 27.XII.1875)

 

 

Англійський астроном Річард Кристофер Керрінґтон народився 26 травня 1826 р. в Лондоні. Вищу освіту здобув (1848) у Кембриджському університеті. Протягом 1849—1852 рр. був спостерігачем в обсерваторії Даремського університету. Упродовж 1853—1861 рр. працював у власній обсерваторії в Редхіллі.

 

Галузь наукових інтересів Річарда Керрінґтона — Сонце. Відкрив (незалежно від Ріхарда Годжсона) спалахи на Сонці — 1 вересня 1859 р. зареєстрував потужний сонячний спалах, який було помітно на тлі яскравої фотосфери в «білому світлі» без застосування світлофільтрів.

 

Після тривалих спостережень довів (1863), що Сонце обертається не як тверде тіло. Запропонував умовний початковий меридіан для відліку геліографічніх довгот. Уклав (1857) каталог точних положень 3735 навколополюсних зір.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Річард Кристофер Керрінґтон помер 27 грудня 1875 р. у м. Черт (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1