Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Хайкін Семен Еммануїлович (21.VIII.1901 — 30.VII.1968)

 

Khaikin 

Російський радянський фізик і радіоастроном Семен Еммануїлович Хайкін народився 21 серпня 1901 р. в Мінську (Білорусія). Здобув (1928) вищу освіту в Московському університеті. Протягом 1930—1946 рр. працював у Московському університеті (з 1935 р. — професор). Упродовж 1945—1953 рр. — співробітник Фізичного інституту Академії наук СРСР (завідувач сектором радіоастрономії в лабораторії коливань).

 

Галузь наукових інтересів Семена Хайкіна — радіоастрономія. Фундатор радянської експериментальної радіоастрономії. Очолював (1947) експедицію до Бразилії, де вперше в світі було виконано спостереження повного затемнення Сонця в радіодіапазоні. Відкрив радіовипромінювання сонячної корони.

 

Керував (1948—1949) створенням першої радянської радіоастрономічної станції в Криму. Створив (1953) у Пулковській обсерваторії відділ радіоастрономії, яким завідував до кінця життя. Керував (1956) спорудженням в Пулковській обсерваторії радіотелескопа з антеною змінного профілю. З його допомогою виконав багато досліджень Сонця, Місяця, планет і позагалактичних об’єктів у радіодіапазоні. Керував розробкою проекту радіотелескопа РАТАН-600.

 

Семен Еммануїлович Хайкін помер 30 липня 1968 р. у Ленінграді (тепер м. Санкт-Петербург, Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1