Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Хладні Фрідріх Флоренс Ернст (30.XI.1756 — 3.IV.1827)

 

Khladni 

Німецький фізик та дослідник метеоритів Ернст Флоренс Фрідріх Хладні народився 30 листопада 1756 р. у м. Віттенберґ. Опанував юриспруденцію і філософію в університетах Віттенберґа і Лейпцига, отримавши ступені доктора філософії (1781) і доктора права (1782). Навчившись грати на роялі в 19 років, далі цікавився теорії музики і звуку загалом. Виконав дуже багато експериментів з акустики. Окрім наукових досліджень багато подорожував країнами Європи.

 

Один із фундаторів метеоритики — почав досліджувати метеорити з 1792 р. Висловив припущення, що вони мають космічне походження і є фрагментами міжпланетної речовини (припускав, що метеорити, можливо, є залишками первинного матеріалу, з якого утворились планети). Описав у загальних рисах явища, що відбуваються при вторгненні метеоритного тіла в атмосферу Землі.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 5053 Хладні, мінерал метеоритного походження хладніт з групи фосфатів.

 

Ернст Флоренс Фрідріх Хладні помер 3 квітня 1827 р. у м. Бреслау (нині Вроцлав, Польща).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1