Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Кірквуд Деніел (27.IX.1814 — 11.VI.1895)

 

Kirkvud 

Американський астроном Деніел Кірквуд народився 27 вересня 1814 р. в окрузі Гарфорд (шт. Меріленд). Вищу освіту здобув у Єркській академії. Протягом 1843—1849 рр. викладав математику в Ланкастерській вищій школі (шт. Пенсильванія), У 1851—1856 рр. — професор математики коледжу в Делавері. Упродовж 1856—1865 рр. і 1867—1886 рр. — професор математики й астрономії в Індіанському університеті. З 1891 р. викладав у Стенфордському університеті.

 

Галузь наукових інтересів Деніела Кірквуда — малі тіла Сонячної системи. Виявив (1857) провали в розподілі середніх відстаней астероїдів від Сонця (ці провали називають — люки або провали Кирквуда). Першим розглянув зв’язок комет з метеоритами (1861) і астероїдами (1866). Виділив (1892) 32 групи астероїдів з близькими орбітами. Показав, що небулярна гіпотеза П’єра Лапласа не пояснює багато особливості Сонячної системи.

 

На честь науковця названо (окрім люків Кірквуда) кратер на Місяці, астероїд 1578 Кірквуд.

 

Деніел Кірквуд помер 11 червня 1895 р. у м. Ріверсайд (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1