Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Клейн Йозеф Герман (14.IX.1844 — 1.VII.1914)

 

 

Німецький астроном і метеоролог Герман Йозеф Клейн народився 14 вересня 1844 р. в Кельні. Цікавився астрономією з юнацьких років. Математику й астрономію вивчав самотужки. Захистив (1874) докторську дисертацію в Кельнському університеті. Астрономічні спостереження спершу виконував у власній обсерваторії. У 1880 р. очолив астрономічну й метеорологічну обсерваторію в Лінденталі (поблизу Кельна).

 

Галузь наукових інтересів Германа Клейна — Місяць. Упродовж багатьох років спостерігав Місяць. Дійшов висновку що він є вулканічно активним. Описав (1882) яскравий спалах в кратері Альфонс, який він спостерігав (пояснив це явище як виверження вулкана).

 

Автор науково-популярних книжок з астрономії і метеорології. З 1882 р. видавав науково-популярний астрономічний журнал «Sirius». На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Герман Йозеф Клейн помер 1 липня 1914 р. в Кельні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1