Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Клейн Йозеф Герман (14.IX.1844 — 1.VII.1914)

 

 

Німецький астроном і метеоролог Герман Йозеф Клейн народився 14 вересня 1844 р. в Кельні. Цікавився астрономією з юнацьких років. Математику й астрономію вивчав самотужки. Захистив (1874) докторську дисертацію в Кельнському університеті. Астрономічні спостереження спершу виконував у власній обсерваторії. У 1880 р. очолив астрономічну й метеорологічну обсерваторію в Лінденталі (поблизу Кельна).

 

Галузь наукових інтересів Германа Клейна — Місяць. Упродовж багатьох років спостерігав Місяць. Дійшов висновку що він є вулканічно активним. Описав (1882) яскравий спалах в кратері Альфонс, який він спостерігав (пояснив це явище як виверження вулкана).

 

Автор науково-популярних книжок з астрономії і метеорології. З 1882 р. видавав науково-популярний астрономічний журнал «Sirius». На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Герман Йозеф Клейн помер 1 липня 1914 р. в Кельні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1