Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ковальський Маріан Альбертович (15.VIII.1821 — 9.VI.1884)

 

Kovalskyi 

Польський астрономМаріан Альбертович Ковальський народився 15 серпня 1821 року в Добжинь-над-Віслою (Польща). Закінчивши (1845) Петербурзький університет, стажувався протягом 1846 р. у Пулковській обсерваторії. З 1852 р. — професор Казанського університету і (з 1854 р.) директор університетської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Маріана Ковальського — небесна механіка. Розробив (1852—1856) теорію руху Нептуна з урахуванням збурень від Урана, Сатурна і Юпітера. Розвинув теорію сонячних і місячних затемнень. Запропонував зручний метод передобчислень покриття зір Місяцем. Розробив (1872) метод визначення орбіт подвійних зір. Досліджував рух Сонця. Першим висловив ідею про обертання Галактики. Уклав зоряний каталог (понад 4200 зір). Був одним із засновників Російського астрономічного товариства.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі.

 

Маріан Альбертович Ковальський помер 9 червня 1884 р. у м. Казань (Росія).

 

Докладніше про Маріана Ковальського

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1