Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Ковальський Маріан Альбертович (15.VIII.1821 — 9.VI.1884)

 

Kovalskyi 

Польський астрономМаріан Альбертович Ковальський народився 15 серпня 1821 року в Добжинь-над-Віслою (Польща). Закінчивши (1845) Петербурзький університет, стажувався протягом 1846 р. у Пулковській обсерваторії. З 1852 р. — професор Казанського університету і (з 1854 р.) директор університетської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Маріана Ковальського — небесна механіка. Розробив (1852—1856) теорію руху Нептуна з урахуванням збурень від Урана, Сатурна і Юпітера. Розвинув теорію сонячних і місячних затемнень. Запропонував зручний метод передобчислень покриття зір Місяцем. Розробив (1872) метод визначення орбіт подвійних зір. Досліджував рух Сонця. Першим висловив ідею про обертання Галактики. Уклав зоряний каталог (понад 4200 зір). Був одним із засновників Російського астрономічного товариства.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі.

 

Маріан Альбертович Ковальський помер 9 червня 1884 р. у м. Казань (Росія).

 

Докладніше про Маріана Ковальського

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1