Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Лальман Андре (9.IX.1904 — 24.III.1978)

 

 

Французький астроном Андре Лальман народився 9 вересня 1904 р. в муніципалітеті Сіре-ле-Понтає (регіон Бурґундія). Освіту здобув у Страсбурзькому університеті. До 1945 р. працював у Страсбурзькій обсерваторії, потім — у Паризькій. З 1961 р. — професор Колеж-де-Франс. У 1960—1971 рр. — директор Інституту астрофізики в Парижі.

 

Галузь наукових інтересів — електронно-оптичні приймачі зображення і застосування їх в астрономії. Експерименти з електронної фотографії, розпочаті ним у 1934 р., увінчалися створенням в 1951 р. першої електронної камери (камера Лальмана), призначеної для фотографування слабких небесних об’єктів та їхніх спектрів. Розробив фотопомножувач, призначений для астрономічних досліджень. У Страсбурзькій обсерваторії сконструював високоточний фотометр для вимірювання астронегатівів.

 

У 1960—1962 рр. — президент Французького астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Андре Лальман помер 24 березня 1978 р. в Парижі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1