Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Леду Поль (8.VIII.1914 — 6.X.1988)

 

 

Бельгійський астроном Поль Леду народився 8 серпня 1914 р. у м. Фор’єр. Вищу освіту (1937) здобув у Льєзькому університеті. Протягом 1939—1940 рр. працював в Інституті теоретичної астрофізики (Осло) і Стокгольмській обсерваторії. Як стипендіат у 1940—1941 і 1946—1947 роках працював в Єркській обсерваторії (США). З 1947 р. — працював у Льєзькому університеті (з 1959 р. — професор).

 

Галузь наукових інтересів Поля Леду — внутрішня будова зір, змінність й гравітаційна нестійкість та утворення зір. Виконав багато розрахунків еволюційних послідовностей моделей зір. Теоретично визначив (1941) верхню межу маси зір, стійких щодо коливань в зоні перебігу ядерних реакцій. Розглянув (1947) процеси конвективного перемішування речовини в зорях-гігантах з неоднорідним хімічним складом. Запропонував (1951) механізм не радіальних коливань змінних зір типу β Цефея.

 

У 1972—1975 рр. — президент вищого програмного комітету Європейської південної обсерваторії. З 1981 р. до 1985 р. — член Ради цієї обсерваторії.

 

Поль Леду помер 6 жовтня 1988 р. у м. Льєж (Бельгія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1