Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Літтлтон Артур Раймонд (7.V.1911 — 16.V.1995)

 

Littlton 

Англійський астроном Раймонд Артур Літтлтон народився 7 травня 1911 р. у м. Олдбері (графство Вустершир). Вищу освіту здобув у Кембриджському університеті й протягом 1937—1969 рр. викладав у ньому математику (у 1959—1969 рр. доцент теоретичної астрономії). З 1967 р. — співробітник Інституту астрономії (до 1972 р. — Інститут теоретичної астрономії) Кембриджського університету.

 

Галузь наукових інтересів Раймонда Літтлтона — теоретична астрофізика, космогонія. Разом з Фредом Хойлом виконав велику серію робіт з теорії внутрішньої будови і еволюції зір. Першим розрахував залежності маса-світність і маса-радіус для моделей зір, джерелом енергії яких є ядерні реакції. Створив одну з перших теорій будови червоних гігантів. Розвинув теорію акреції міжзоряної речовини зорями. На основі теорії акреції створив нову теорію походження комет. У низці робіт розглянув проблему стійкості рідких обертових мас. Висунув кілька космогонічних гіпотез.

 

Раймонд Артур Літтлтон помер 16 травня 1995 р. в Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1