Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Літтлтон Артур Раймонд (7.V.1911 — 16.V.1995)

 

Littlton 

Англійський астроном Раймонд Артур Літтлтон народився 7 травня 1911 р. у м. Олдбері (графство Вустершир). Вищу освіту здобув у Кембриджському університеті й протягом 1937—1969 рр. викладав у ньому математику (у 1959—1969 рр. доцент теоретичної астрономії). З 1967 р. — співробітник Інституту астрономії (до 1972 р. — Інститут теоретичної астрономії) Кембриджського університету.

 

Галузь наукових інтересів Раймонда Літтлтона — теоретична астрофізика, космогонія. Разом з Фредом Хойлом виконав велику серію робіт з теорії внутрішньої будови і еволюції зір. Першим розрахував залежності маса-світність і маса-радіус для моделей зір, джерелом енергії яких є ядерні реакції. Створив одну з перших теорій будови червоних гігантів. Розвинув теорію акреції міжзоряної речовини зорями. На основі теорії акреції створив нову теорію походження комет. У низці робіт розглянув проблему стійкості рідких обертових мас. Висунув кілька космогонічних гіпотез.

 

Раймонд Артур Літтлтон помер 16 травня 1995 р. в Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1