Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Літтлтон Артур Раймонд (7.V.1911 — 16.V.1995)

 

Littlton 

Англійський астроном Раймонд Артур Літтлтон народився 7 травня 1911 р. у м. Олдбері (графство Вустершир). Вищу освіту здобув у Кембриджському університеті й протягом 1937—1969 рр. викладав у ньому математику (у 1959—1969 рр. доцент теоретичної астрономії). З 1967 р. — співробітник Інституту астрономії (до 1972 р. — Інститут теоретичної астрономії) Кембриджського університету.

 

Галузь наукових інтересів Раймонда Літтлтона — теоретична астрофізика, космогонія. Разом з Фредом Хойлом виконав велику серію робіт з теорії внутрішньої будови і еволюції зір. Першим розрахував залежності маса-світність і маса-радіус для моделей зір, джерелом енергії яких є ядерні реакції. Створив одну з перших теорій будови червоних гігантів. Розвинув теорію акреції міжзоряної речовини зорями. На основі теорії акреції створив нову теорію походження комет. У низці робіт розглянув проблему стійкості рідких обертових мас. Висунув кілька космогонічних гіпотез.

 

Раймонд Артур Літтлтон помер 16 травня 1995 р. в Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1