Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Людендорф Ганс Вільгельм Фрідріх (26.V.1873 — 26.VI.1941)

 

 

Німецький астроном Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф народився 26 травня 1873 р. у Тунові (нині Дуново, Померанія). Здобувши освіту з фізики, математики й астрономії в Берліні, став (1897) до роботи асистентом в обсерваторії Гамбурга. З 1898 р. працював у Потсдамській обсерваторії (у 1921―1938 рр. — директор).

 

Галузь наукових інтересів Фрідріха Людендорфа ― Сонце, спектрально подвійні й змінні зорі. Отримав (разом з Г. Ебергардом) кілька тисяч спектрограм спектрально подвійних зір і з їхньою допомогою обчислив орбіти цих зір і визначив їхні маси. Встановив затемнювану природу унікальної системи ε Візничого і знайшов її період (27 років). Запропонував (1924) систему класифікації змінних зір за їхніми кривими блиску (в системі розрізняли десять типів змінних). Знайшов зв’язок між формою корони і рівнем активності Сонця.

 

Цікавився історією астрономії, зокрема епохи Ренесансу. Вивчав (у 1930-і р.) астрономічні знання стародавніх майя. З’ясував астрономічний зміст багатьох написів майя, показав, що майя вміли передбачати моменти затемнень і знали синодичний і сидеричний періоди обертання планет.

 

Тричі очолював Німецьке астрономічне товариство.

 

Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф помер 26 червня 1941 р. у Потсдамі (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1