Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Людендорф Ганс Вільгельм Фрідріх (26.V.1873 — 26.VI.1941)

 

 

Німецький астроном Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф народився 26 травня 1873 р. у Тунові (нині Дуново, Померанія). Здобувши освіту з фізики, математики й астрономії в Берліні, став (1897) до роботи асистентом в обсерваторії Гамбурга. З 1898 р. працював у Потсдамській обсерваторії (у 1921―1938 рр. — директор).

 

Галузь наукових інтересів Фрідріха Людендорфа ― Сонце, спектрально подвійні й змінні зорі. Отримав (разом з Г. Ебергардом) кілька тисяч спектрограм спектрально подвійних зір і з їхньою допомогою обчислив орбіти цих зір і визначив їхні маси. Встановив затемнювану природу унікальної системи ε Візничого і знайшов її період (27 років). Запропонував (1924) систему класифікації змінних зір за їхніми кривими блиску (в системі розрізняли десять типів змінних). Знайшов зв’язок між формою корони і рівнем активності Сонця.

 

Цікавився історією астрономії, зокрема епохи Ренесансу. Вивчав (у 1930-і р.) астрономічні знання стародавніх майя. З’ясував астрономічний зміст багатьох написів майя, показав, що майя вміли передбачати моменти затемнень і знали синодичний і сидеричний періоди обертання планет.

 

Тричі очолював Німецьке астрономічне товариство.

 

Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф помер 26 червня 1941 р. у Потсдамі (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1