Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Людендорф Ганс Вільгельм Фрідріх (26.V.1873 — 26.VI.1941)

 

 

Німецький астроном Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф народився 26 травня 1873 р. у Тунові (нині Дуново, Померанія). Здобувши освіту з фізики, математики й астрономії в Берліні, став (1897) до роботи асистентом в обсерваторії Гамбурга. З 1898 р. працював у Потсдамській обсерваторії (у 1921―1938 рр. — директор).

 

Галузь наукових інтересів Фрідріха Людендорфа ― Сонце, спектрально подвійні й змінні зорі. Отримав (разом з Г. Ебергардом) кілька тисяч спектрограм спектрально подвійних зір і з їхньою допомогою обчислив орбіти цих зір і визначив їхні маси. Встановив затемнювану природу унікальної системи ε Візничого і знайшов її період (27 років). Запропонував (1924) систему класифікації змінних зір за їхніми кривими блиску (в системі розрізняли десять типів змінних). Знайшов зв’язок між формою корони і рівнем активності Сонця.

 

Цікавився історією астрономії, зокрема епохи Ренесансу. Вивчав (у 1930-і р.) астрономічні знання стародавніх майя. З’ясував астрономічний зміст багатьох написів майя, показав, що майя вміли передбачати моменти затемнень і знали синодичний і сидеричний періоди обертання планет.

 

Тричі очолював Німецьке астрономічне товариство.

 

Фрідріх Вільгельм Ганс Людендорф помер 26 червня 1941 р. у Потсдамі (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1