Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Мак-Келлар Ендрю (2.II.1910 — 6.V.1960)

 

Mak Kellar 

Канадський астроном Ендрю Мак-Келлар народився 2 лютого 1910 р. у Ванкувері. Після закінчення (1930) навчання в університеті Британської Колумбії, продовжив освіту в Каліфорнійському університеті (1930―1933) та в Массачусетському технологічному інституті (1933―1935). З 1935 р. працював у Доміньонській астрофізичній обсерваторії у м. Вікторія.

 

Галузь наукових інтересів Ендрю Мак-Келлара ― молекулярна спектроскопія небесних тіл. Вивчав молекулярні смуги в спектрах холодних зір, відкрив та ідентифікував кілька смуг. Визначив (1936) відносний вміст ізотопів вуглецю 12C і 13C в атмосферах холодних вуглецевих зір і показав, що він істотно відрізняється від сонячного. Виявив аномально високий вміст літію в атмосферах деяких пізніх зір. Довів (1940) існування молекул у міжзоряному просторі, зокрема, молекул CH, CN і NaH. Досліджував молекулярні емісійні спектри комет і пояснив (1940) деякі особливості цих спектрів. У 1950-ті роки був одним з організаторів міжнародної кооперативної програми вивчення затемнюваних систем з протяжними атмосферами ζ Візничого, 31 Лебедя і VV Цефея.

 

У 1956―1958 рр. президент Тихоокеанського та Канадського астрономічних товариств. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 7150 Маккеллар, телескоп Маккеллара (1,2-метровий телескоп в  Доміньонській астрофізичній обсерваторії).

 

Ендрю Мак-Келлар помер 6 травня 1960 р. у м. Вікторія (Канада).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1