Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху

26 вересня 2024

 

Астрономи оприлюднили величезну інфрачервону мапу Молочного Шляху, яка містить понад 1,5 мільярда об’єктів — найдокладнішу з коли-небудь створених. За допомогою телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), наукова група спостерігала за центральними районами нашої галактики понад 13 років. Було отримано 500 терабайтів даних — це найбільший спостережний проєкт, який коли-небудь здійснювали за допомогою телескопа ESO.

Докладніше:

Довкілля квазарів раннього Всесвіту справді захаращені

24 вересня 2024

Нова знахідка, виявлена за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera), надає чітке пояснення головоломки «міської щільності» квазара.

 

 

Спостереження за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam) підтверджують очікування астрономів про те, що квазари раннього Всесвіту утворилися в ділянках космосу, густонаселених галактиками-супутниками. Винятково широке поле зору DECam та спеціальні фільтри зіграли вирішальну роль у досягненні цього результату. Спостереження також показують, чому попередні дослідження, спрямовані на визначення щільності околиць квазарів раннього Всесвіту, дали суперечливі результати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Міланкович Мілутин (28.V.1879 — 12.XII.1958)

 

Milankovych 

Сербський математик, астроном і геофізик Мілутин Міланкович народився 28 травня 1879 р. у м. Даль (нині Хорватія). Здобувши (1903) освіту у Вищій технічній школі (нині технічний університет Відня), працював інженером в Австрії. З 1909 р. — професор теоретичної і небесної механіки та теоретичної фізики в Белградському університеті. Протягом 1948—1951 рр. — директор Белградської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Мілутина Міланковича в астрономії — небесна механіка, фізика планетних атмосфер. Розробив окремі складні питання математичної теорії теплових явищ у планетних атмосферах, які відбуваються під впливом сонячної радіації, і застосував цю теорію до вивчення коливань клімату Землі та проблеми льодовикових епох. Один із перших (1914—1916), хто вивчав клімат Марса й виконав розрахунки температури в його атмосфері та на поверхні. Вивчав питання реформи календаря, запропонував одне просте поліпшення григоріанського календаря.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1605 Міланкович.

 

Мілутин Міланкович помер 12 грудня 1958 р. у Белграді (Сербія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1